Mattias Männilaanel on mõtetes tulevikuplaanid paigas, Kožuhhovski soovib jätkata

2 minuti lugemine

Lõppenud Premium liiga hooajal FC Kuressaare kasuks löödud 11 väravaga liiga 10 parima täpsusküti hulka tõusnud Mattias Männilaane tulevik on esialgu veel lahtine.

Kordaläinud hooaja järel on nii jalgpallivaatlejate, kui fännide silmis Mattias Männilaanel nüüd võimalus liituda FC Floraga, kui meeskonna esiründaja Rauno Sappinen sealt talvel mõne välisklubiga liitub. „See kõik on veel lahtine, aga mõtetes olen enda plaanid paika pannud,“ jäi Mattias Männilaan enda tulevikuplaanidest ja variantidest rääkides kidakeelseks.

FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et kuigi Mattias Männilaan on oma mängus tublisti juurde pannud tuleb noorele ründajale kasuks, kui ta veel ühe hooaja Kures mängiks ja veelgi enam mehistuks. „Tean kus ja kuidas teda veel edasi aidata ning aasta pärast on ta veelgi parem mängija,“ lausus ta, lisades, et veel üks hooaeg Kures tuleb talle kasuks.

Kui eelmisel suvel FC Kuressaarega liitunud 20-aastane Mattias Männilaan lõi poole hooajaga 4, siis tänavu juba 11 väravat. „Jään rahule,“ märkis noor ründaja. „Üks minu isiklikke eesmärke oli lüüa end Top-10-sse ja olen õnnelik ka tiimi saavutuse üle. Oma mängupildiga tegime suure hüppe edasi ja hooaja teises pooles näitasime juba väga head mängu.“

Just Mattias Männilaan oli mitmes Kure kohtumises otsustava tabamuse vormistaja. Tema enda hinnangul sellist väga head mängu tal ei olnudki, kuid korralikud sooritused olid 2:0 võidumängus Tammekaga ja Nõmme Kalju 3:0 alistamisel. „Tundsin end seal väga hästi,“ lausus ründaja.

Oma parimaks väravaks peab Mattias Männilaan Paide Linnameeskonna vastu 1:4 kaotatud kohtumise tabamust. „Panin seal parima keskkaitsja Ishaku Konda istuli ja sain lõpuks ka palli Mihkel Aksalu selja taha,“ rääkis Männilaan, kelle sõnul oli ka üks tema eesmärke lüüa värav kõigile liiga väravavahtidele. Ainult FCI Levadia, FC Flora ja Narva Transi väravavõrgud jäid seekord tema poolt sahistamata.

Pikakasvuline Mattias Männilaan esindas Kuret 25 kohtumises ja lõi  11 väravat ning andis 1 väravasöödu. Ründajana on ta näidanud väljakul kompromissitut võitlejahinge ja väravanälga, panustades vajadusel ka kaitsetegevusele.

„Arvan, et tegin oma arengus suure hüppe edasi ja sain ründajana enesekindlamaks,“ lausus Männilaan. „Sain ennast juba väravaid lööma, sest mullu lasin palju võimalusi luhta. Tänavu kasutasin olukorrad paremini ära. Samas olen ka tugevam ja targem. Mul on hea enda ümbruse taju ja oskus kaitsja pilgu alt eemal olla. Püüan olla nii, et ta ei näeks korraga mind ja palli.“

Samas on Mattias Männilaanel noore mängijana veel arenguruumi ning on puudusi ja vajakajäämisi, kus annab juurde panna. „Vastupidavus ja üldkehaline tugevus, et õhuvõitlustes jääksin ikka mina võitjaks,“ lausus ta.

Roman Kožuhhovski ütles, et Mattias Männilaant iseloomustades, et ründaja on mehistunud ja lisanud iseloomu. „Ilma nende omadusteta on areneda keeruline,“ leidis ta. „Mattias õppis kannatama ja meeskonna kasuks tööd tegema. Ta sai vigastada ja oli viis mängu eemal ning seepärast usun, et ta oleks löönud veel kolm-neli väravat.“