Kristina Teern ja Victoria Vihman liituvad FC Flora naiskonnaga

2 minuti lugemine

Eesti U17 neidude jalgpallikoondisesse kuuluvad FC Kuressaare naiskonna ründaja Kristina Teern ja U17 võistkonna väravavaht Victoria Vihman liituvad naiste meisterklubi Tallinna FC Floraga.

Nii Kristina Teern, kui Victoria Vihman jätkavad mängimist ka Kure U17 võistkonnas, Floras käivad nad kord nädalas treenimas ja mängul. Samas osaletakse jätkuvalt Kuressaare treeningprotsessis oma seniste võistkondade juures.

FC Flora peatreener Aleksandra Ševoldajeva ütles, et eesmärk on tuua andekad ja perspektiivikad noormängijad lähemale Eesti tipule. „Nad on loomu poolest töökad mängijad ja noormängijate puhul ei kohta Eestis sellist suhtumist tihti,“ lausus ta.

„Nii Victoria, kui Kristina on oma positsioonil Eesti perspektiivikaimad mängijad. Victorial on veel arenguruumi, kuid ta tunneb end väljakul kindlalt ja mängib ka jalaga hästi. Kristina puhul saab olema huvitav jälgida, kuidas ta saab hakkama tugevamas keskkonnas. Esiliigas ja oma vanuste hulgas on ta kindlasti üks paremaid, kuid vaatame, kuidas tal meistriliiga tasemel mängimine ja väravate löömine õnnestub. Samas on see lihtsalt aja küsimus.“

FC Kuressaare peatreener Roland Kütt ütles, et kõik on Kristina üle rõõmsad ning võistkonnakaaslased soovivad talle edaspidiseks õnne ja edu. „Kindlasti on tema arengule ja karjäärile see samm vajalik,“ lausus ta.

„Kui Kristina samamoodi jätkab, siis Eesti naiste koondisesse ta kindlasti jõuab. Kõige tähtsam on see, et ta ei tohi jääda mugavustsooni, ta peab kogu aeg endaga palju tööd tegema ja vaeva nägema.“

Roland Küti sõnul Kure naiskonnal seetõttu lihtsamaks ei lähe ja iga mängija, kes võistkonnas on peab võtma rohkem vastutust nii treeningutel, kui mängudes. „See kindlasti mõjub, kui mänguline liider ära kaob, aga me peame hakkama saama,“ lausus ta.

U17 võistkonna treener Reivo Vinter ütles Victoria Vihmani üleminekut kommenteerides, et Floraga liitumine annab talle väga hea võimaluse oma arengus samm edasi teha. „Victoria on alati väga hästi motiveeritud ja kõrgete eesmärkidega,“ lausus ta.

„Ta pole veel valmis väravavaht ja õppida on palju. Meil on väravavahtide treenimine peaaegu olematu ja seal saab kindlasti palju juurde õppida. Tema areng ongi viimasel ajal seisma jäänud ning mängida on tulnud kogemuste pealt.“