Marie Puust valmistub koondisega Balti turniiriks

< 1 minuti lugemine

Neidude Eesti U19 koondis valmistub septembris toimuvaks Balti turniiriks ja kandidaatide hulgas on ka FC Kuressaare naiskonna ründaja Marie Puust.

„Minu jaoks oli koondisekutse üllatus,“ märkis Marie Puust. „Kuna olen jalkat vähe mänginud ja trennis käinud veidi üle kahe aasta, siis on see mulle muidugi väljakutse. Samas olen treeningkogunemistel enam-vähem kõigega hakkama saanud ja treenerite ülesanded olen täitnud.“

Kure kasuks 22 kohtumisega 18 väravat löönud Marie Puusti sõnul on tal naiskonna mängudes olnud halvemaid ja paremaid sooritusi. Oma tugevuseks hindab ta kiirust ja pikkust, kuid  nõrkuseks peab väljakunägemist. „Kui saan palli ei vaata ma ringi ja läheb kohe kiirustamiseks,“ tõdes ta.

Konkreetseid eesmärke jalgpallis ei ole Marie Puust endale veel pannud. „Mängin, sest meeldib ja annan endast parema, et jõuda vastavalt oma võimetele edasi. A-koondis võiks kunagi ka olla,“ lausus ründaja, kelle hinnangul on Kure naiskonnal esiliigas päris hästi läinud, sest võistkonnaga on liitunud vanemaid mängijaid ja kogemusi on juurde tulnud.

FC Kuressaare naiskonna peatreener Roland Kütt ütles, Marie Puust on veel toores mängija, sest ta alustas jalgpalliga hiljem kui teised. „Aga Mariel on häid omadusi,“ rõhutas peatreener. „Tal on hea löök ja ta on kiire. Veel on vaja arendada pakkumisi õigeaegselt ja õigetesse tsoonidesse ning arendada tuleb esimest puudet ja mängulugemist.“