Kure 25: FC Kuressaare meeskond tegi avalöögi 2. mail 1997

< 1 minuti lugemine

1997. aasta 1. mail algasid Saare maakonna esimesed karikavõistlused jalgpallis ja päev hiljem mängis oma ajaloo esimese kohtumise FC Kuressaare, kui olid vastamisi Muhu Mone meeskonnaga.

Meie Maa kirjutab, et esimesel poolajal olid ründavamaks pooleks muhulased, sest tugev vastutuul kuressaarlasi palju üle keskjoone ei lubanud.

Poolaja keskel tõmmati kuressaarlaste karistusalas muhulane maha ja kohtunik määras penalti, mille muhulased aga väravast mööda saatsid.

Tõsiasi kui ei löö ise lüüakse sulle kehtis ka selles mängus.

Kuressaarlased kasutasid oma ainsa võimaluse ära ja Galvin Põld lõi seisuks 1:0.

Esimese poolaja mängupilt lubas võrdset heitlust ka teisel poolajal ja viik tundus olevat õiglane lahendus.

Kuid muhulased ei suutnud omakorda vastutuules mängides palli üle keskjoone saata.

FC Kuressaare poolel vahetusega platsile tulnud Gert Kuusk tõi mängu teravust ja lõi otse pöördelt iluvärava – 2:0.

FC Kuressaare mängijad ei lasknud pallil kaua enda väljakupoolel olla ning Galvin Põld ja Peeter Pihel lisasid kumbki veel ühe värava ning FC Kuressaare sai 4:0 võidu.

Veel mängisid Saare Politsei, Magnum, Orissaare Sanatoorne Internaatkool ja Ösel Foods.

Finaalis võitis Magnum Politsei 4:2. 3.-4. koha mängus kaotas FC Kuressaare Ösel Foodsile 2:6.

Võitjate poolel lõid Toivo Alt ja Jaanus Kiil 2 väravat, 1 tabamuse said kirja Heiki Tuul ja Aivar Aru.

Kure väravad lõid Gert Kuusk ja Galvin Põld, kusjuures viimane ei realiseerinud penaltit.