Kure 25: Maikko Mölder avas saarlaste ukse U21 koondises

2 minuti lugemine

Eesti U-21 jalgpallikoondis mängis oma EM-valikmängu Portugaliga 2. septembril 2000 Tallinnas Kadrioru staadionil, kus ründaja Maikko Mölder sekkus vahetusest ja temast sai esimene saarlane, kes sel tasemel mängis.

Eesti kuni 21-aastaste jalgpallikoondises EM valikmänguks Portugaliga valmistuma hakkaval FC Kuressaare ja Muhumaa JK ründajal Maikko Mölderil võib avaneda võimalus sahistada pall maailmakuulsa meeskonna väravavõrku, kirjutas ajaleht Meie Maa 25. augustil.

Eesti koondise peatreener Tarmo Rüütli ütles Meie Maale, et Maikko Mölder on esialgu kutsutud treeningkogunemisele, kus selgub, milline on meie ründaja tase teiste koondisekaaslastega võrreldes. “Laagris paistab, kas ta mängule saab või ei saa,” toonitas Rüütli, kelle sõnul peaks koondise treeningutele kutsumine olema noorele saarlasele suureks stiimuliks.

Kahekümneaastane Maikko Mölder ise oma võimalusi rahvuskoondise värvides väljakule saada eriti kõrgeks ei hinnanud, sest tal tuli konkureerida FC Flora ründajate Enver Jäägeri, Joel Lindpere ja Aleksander Saharoviga ning Maardu Levadia noore tähe Vladimir Tšelnokoviga.

“Põhikoosseisu on raske murda,” tõdes Mölder, kelle hinnangul olid konkurendid noorusele vaatamata juba suured tegijad. “Minu eesmärk on kohaneda meeskonna ja selle mängustiiliga,” täheldas ründaja.

Rüütli sõnul oli Saaremaa esindusmeeskondade ründaja Maikko Mölder jäänud treeneritele silma eeskätt resultatiivse mänguga. “Ta on löönud päris palju väravaid,” täheldas Rüütli, kes pidas meie ründaja plussideks kiirust, head pallivaldamist ja kiiret jalgade tööd.

Eesti koondise ja FC Flora peatreeneri sõnul ei olnud ründajat esialgu veel plaanis mõnda kõrgema tasemega meeskonda kaasata. “Praegu on hooaeg käimas ja hetkel ei ole see aktuaalne,” märkis Rüütli.

Täna ütleb Kure eest 80 mängus 12 väravat löönud Maikko Mölder, et kindlasti oli tema jaoks tegu kirjeldamatu emotsiooniga ja väga kõva sündmusega. „Kui klubi president Priit Penu mulle sellest võimalusest rääkis, siis ei saanud ma sellest algul aru ja hakkasin naerma,“ meenutab Mölder.

„Mul puudusid plaanid ja eesmärgid koondise tasemele jõuda, sest olin jalgpallis olnud ainult aasta ja mängisin ainult sellepärast, et jalgpall mulle meeldib. Ja eks ma oma oskustelt olin ka suhteliselt toores.“

Maikko Mölderi sõnul osales treeninglaagris päris palju poisse ja kohal olid Eesti mõistes ka päris tuntud nimed. „Mõtlesin, et kui saaks koosseisu oleks see päris hea boonus,“ lausub ründaja, kes oli siiski võimaluseks valmis.

Kohtumises mille Eesti 1:3 kaotas sai Maikko Mölder oma panuse siiski anda, kui sekkus vahetusest. „Närv oli muidugi sees,“ tõdeb ta. „Aga tribüünidel oli palju saarlasi, kes mind toetasid ja oma nime kuulsin päris palju. Värava võimalusi mul ei olnud, mängisime peamiselt pallita, aga mõned kollased vastasele ikka kätte sain. Raio Piiroja tuli pärast mängu juurde, surus kätt ja kiitis.“

Kohtumine Portugaliga jäi Maikko Mölderile koondise särgis ainsaks. „Läksin paar nädalat hiljem kaitseväkke ja kui tagasi tulin olin juba U21 koondise jaoks vana ning A-koondis liiast,“ märgib ta, lisades, et aga kui asjasse tõsiselt ja eesmärgipäraselt suhtuda on kõik müürid ületatavad.