Kure 25: Mihkel Aksalu siirdus Sheffield Unitedisse

< 1 minuti lugemine

Väravavaht Mihkel Aksalu astus oma karjääris suure sammu, sõlmides 2010. aasta jaanuaris Inglismaa esiliigas pallinud Sheffield Unitediga kahe ja poole aasta pikkuse lepingu.

Soccernet.ee kirjutas, et senine Tallinna FC Flora puurilukk läbis edukalt meditsiinilise testi ning alustas koos uue meeskonnaga Premier League’i koha eest võitlemist. Üleminekuga seotud Marko Välja lausus portaalile, et lepinguläbirääkimised olid väga keerulised ja sestap hoiduti ka ennatlikest kommentaaridest.

“Sheffield oli mängijast väga huvitatud,” andis ta mõista, et lõpptulemus on soodne ka Flora jaoks. Üleminekusumma oli 180 000 Suurbritannia naela ehk umbes 3 miljonit Eesti krooni. Flora säilitas 25% Aksalu mängijaõigustest. “Huvi tekkis neil Aksalu vastu juba suvel. Konkreetseks muutus see detsembrikuu algul.”

Aksalu konkurentideks Sheffieldis olid 25-aastane Blackburn Roversist laenul olev praegune esikindamees Mark Bunn, 38-aastane veteran Ian Bennett ning keelatud ainete tarvitamise eest mängukeeldu kandnud 31-aastane Iirimaa koondislane Paddy Kenny.

Välja sõnul nähti eestlases pigem kohest tugevdust kui tulevikutegijat. “Eks kõik on Aksalu enda kätes. Küll ka tema oma võimaluse saab. Nagu ajalugu on näidanud, siis kindlat number ühte klubis ei ole.”

Sheffield United hoidis sel hetkel Inglismaa esiliigas ehk Championshipis kuuendat kohta, mis oleks taganud neile hooaja lõppedes koha play-off’ides, kus heideldakse kõrgliigasse pääsemise nimel. 1889. aastal loodud, ühe korra meistriks tulnud ja neli korda FA karikasarja võitnud klubi oli sel hetkel Inglismaa kõrgliigas viimati mänginud hooajal 2006/07.

Aksalu jaoks oli tegu esimese välislepinguga. Saaremaalt pärit väravavaht oli sisuliselt kogu oma senise karjääri jooksul esindanud Flora-süsteemi klubisid, viimasel kolmel aastal oli ta olnud Tallinna Flora kindel esinumber.