FC Kuressaare uus tegevjuht on Veiko Viil

2 minuti lugemine

Tänasest FC Kuressaare tegevjuhina tööd alustanud Veiko Viil on 2018. aastast klubis vabatahtlikuna toimetanud ja uues ametis tahab ta paranenud sportlike saavutuste kõrval tõhustada ka administratiivset poolt.

„Klubi tegemiste juures olles on need toimetamised pakkunud mulle kõrgendatud huvi ja olen jõudumööda püüdnud kaasa lüüa ning kui kuulsin, et Rasmus Tüütsil on viimased tööpäevad, siis tuli mõelda, kas võtta see võimalus vastu,“ märkis Veiko Viil, lisades, et siin ta nüüd siis on.

24 tunniks ööpäevas, 7 päevaks nädalas ja 365 päevaks aastas end FC Kuressaarega sidunud Veiko Viil ütles, et on tegelikult jalgpalli vastu kogu aeg huvi tundnud. Konkreetset põhjust selleks sammuks ei oska ta siiski välja tuua. „Lihtsalt sisetunne ütles, et nüüd on õige aeg ja tugevat põhjendust ei ole,“ lausus ta.

FC Kuressaare kui klubi tugevuseks peab Veiko Viil noorte huvi jalgpalli vastu. „Kunstmuruväljak on praktiliselt iga päev kasutuses, grupid kes seal treenivad ja harjutavad peavad staadioni tihtipeale jagama neljaks,“ rääkis ta.

„See näitab, et klubis on vajalik positiivne energia olemas ning noortetöö on perspektiivikas. Samas on ka tulemused ja saavutused ette näidata. Noortetöö on hästi oluline osa klubi tugevusest.“

Veiko Viili sõnul on teine pool kindlasti see, et klubi on ühte ja kokkuhoidev ning võib-olla on see saarlastele iseloomulik. „Kõigiga, kellega olen siiani koostööd teinud on kogemus olnud väga meeldiv ja ei ole isu ära võtnud,“ lausus värske klubijuht.

„Kuigi oleme üsna tihedalt omavahel koos ja kanname esindusmeeskonna kaotuse puhul hingekibedust või rõõmustame ühiselt, kui oleme võitnud. Fluidium ja keskkond ning hoiak ja olek on hästi äge, mida tahaks edasi kogeda, hoida jätkuvalt seda lippu kõrgemal ja et see keskkond läheks veelgi ägedamaks.“

Nagu kõik jalgpalliklubid on ka FC Kuressaare pidevas arengus, klubil on järjest uusi sportlikke saavutusi, üha rohkem noori on harjutamas ja sportlik tase läheb kogu aeg paremaks. „Võib-olla ma püüan rohkem tuua klubisse kvaliteeti juurde,“ sõnas Veiko Viil.

„Peatreener Roman Kožuhhovski on öelnud, et sportlikule edule peab kaasa tulema ka administratiivne pool ja mina püüan siis seda luua ja tuua. Minul selline võimalus varasema kogemuse pealt peaks olema.“

Ainsa maakonna Meistriliiga klubina pole FC Kuressaare siis veel kogu kogukonnani jõudnud ja nii on küsimus, kuidas jõuda selleni, et klubi on igale saarlasele oluline. „See oleks minu ideaal ja selles tahakski elada, kus kõik mõtleksid, et FC Kuressaare on kõige-kõigem,“ märkis Veiko Viil, lisades, et arusaadavalt on sinna veel minna.

„Ma ei ole väga palju kohanud seda, kus inimesed ütleksid, et Kure on kehvakene ja kõik on jama. Tegelikult elatakse väga tõsiselt kaasa ja ollakse protsessi juures, kes rohkem, kes vähem. Sel aastal loodame kindlasti igaks kohtumiseks üle 200 pealtvaataja saada ja pingutame, et vähem  kodumängul enam inimesi ei oleks. Vaatajanumbrid võiksidki olla tuhandeid. Meie maakonna ainsa Meistriiga klubina seda võimalust ka ju omame.“