Kure 25: Liis Lepik tegi koondisedebüüdi

10. veebruaril 2015 Eesti jalgpalli liidu jalgpallihallis toimunud Eesti ja Läti naiskondade maavõistlusel tegi Eesti koondises oma debüüdi FC Kuressaare kasvandik Liis Lepik.

Algkoosseisus alustanud ja 65 minutit mänginud Liis Lepik tunnistas, et väike närv oli sees, aga võistkond oli toetav ja suuri probleeme ei tekkinud. “Koostöö kaitseliini ja väravavahtidega sujus, kõik olid tuttavad ning arvan, et sain hakkama,” lausus keskkaitsja Lepik Meie Maale.

Tallinna FC Floras mänginud Liis Lepiku sõnul seadis ta endale hooaja eesmärgiks jõuda A-koondisesse. “Praegu on õige hetk,” ütles ta. “Eelmisel aastal olin Itaalia ja Rumeenia mängudel kaasas, kuid siis polnud ma veel valmis. Küll aga sain nädal aega väga häid trenne. Praegu olen Tallinnas korralikult harjutanud, ettevalmistus hooajaks on sujunud hästi ning siit on hea edasi minna ja olla koondise koosseisus ka tulevikus.”

Eesti asus 27. minutil 1 : 0 juhtima, kui Kairi Himanen nurgalöögi järgses saginas värava lõi. Teise poolaja alguses läks Eesti 2 : 0 juhtima lätlannade omaväravast ja nii mäng lõppeski.

Teine saarlane, samuti FC Kuressaare kasvandik ja FC Floras mänginud ründaja Miina Kallas tegi kaasa kogu kohtumise. Esimese värava heaks andis ta nurgalöögi ja teise puhul tegi eeltöö, kui lätlanna tema tsenderdusest palli oma väravasse saatis.