Kure 25: Sporditäht valis Sörve JK aasta klubiks                       

< 1 minuti lugemine

Ajakiri Sporditäht valis 2003. aasta Eesti jalgpalliklubiks Sörve JK – provintsiklubi läbimurde eest esiliigasse.

Sporditähe peatoimetaja Indrek Schwede ütles, et aasta klubi valimine ei tähenda mingil juhul parima klubi valimist. “Sporditäht tahab alati midagi tähelepanuväärset ja teistsugust välja tuua ning mitte tingimata parimat,” märkis Schwede, lisades, et parim on alati see, kes tuleb Eesti meistriks.

“Meie tahame aidata kaasa kogu Eesti jalgpalli toetamisele ja propageerimisele ning püüame samal ajal märgata ka väikseid asju koondise ja meistriliiga kõrval. Oleme läbi aegade pidanud silmas seda, et kui keegi kuskil midagi tähelepanuväärset teeb, siis oleks hea seda esile tõsta. Soovime tegijatele endale tegutsemisrõõmu süstida ja näidata, et nende tegemisi märgatakse,” rääkis spordiajakirja peatoimetaja 12. jaanuari Meie Maale.

Schwede sõnul oli Sörve JK puhul oluline see, et tegemist on Saaremaa vutiga, mida on püütud juba kümmekond aastat edutada ja nüüd näitavad esimesed märgid, et pinnas jalgpalli arenguks on küpseks saanud.

“Mandri poolt vaadates tundub, et algul pandi seeme mulda kunstlikult, kus Flora süsteem püüdis hakata jalgpalli arendama pool vägisi kohal, kus enne vutti ei harrastatud,” rääkis Schwede. “Nüüd tundub, et saarlased on jalgpalli omaks võtnud ja selle parimaks näiteks on Sörve JK.”

Varasematel aastatel on Sporditähe laureaadiks kuulutatud: 2002 FC Flora, 2001 FC Kotkas, 2000 FC Valga, 1999 FC Kuressaare, 1998 FC Flora, 1997 Viljandi Tulevik, 1996 Lelle SK, 1995 Mustamäe SK Aeg.