Kure alistas Tammeka ja kindlustas viiendat kohta

2 minuti lugemine

Eesti meeste jalgpallimeistrivõistluste Premium liigas alistas FC Kuressaare koduväljakul lähirivaali Tartu Tammeka 3:0, millega kindlustati turniiritabelis oma viiendat kohta.

Punase kaardi tõttu selles kohtumises juhendamise keelu all olnud Roman Kožuhhovski asemel peatreeneri kohuseid täitnud Jan Važinski ütles, et sellistes mängudes otsustab alati meeskonna koostöö ning mehed näitasid, et Kure on võistkond, kellel on sisu ja kui on nii hästi mängitud, siis saab olla ainult uhke.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumise esimesel poolajal püüdsid meeskonnad vastasele oma mängu peale suruda, kuid otsustavat käiku teha ei suudetud. Küll aga läks mänguks pärast puhkepausi.

51. minutil lõi Tammeka mängija Tanel Lang nurgalöögi järel omavärava ja võõrustajad juhtisid 1:0. „Selles mängus on esimene värav väga tähtis,“ tõdes Jan Važinski. „Väljaku käis igal meetril kompromissitu võitlus, Tammeka ei andnud kusagil järgi ja müts maha nende ees. Nad pakkusid päris hea tempo ja võitluse, aga seda me tegelikult ootasime.“

Hetk pärast väravat teenis aga Kure keskkaitsja Märten Pajunurm teise kollase kaardi ja kodumeeskond jäi vähemusse. Tammeka pani peale tugeva surve ja Kure värava all oli mitu minutit ärev olukord.

„On positiivne, et kui meeskond jäi kümnekesi ei toimunud allaandmist,“ märkis Jan Važinski. „Oli surve ja oli palju nurgalööke, aga Magnus Karofeld pidi vähe sekkuma, sest kaitsjad blokeerisid, võitlesid teise ja kolmanda palli pärast ning näitasid sisu.“

65. minutil teenis Kure karistuslöögi ja Sander Laht saatis kasti paremast äärest palli Tammeka väravavahile püüdmatult esiposti juurest väravasse, saades nii kirja Kure eest oma 101. tabamuse.

68. minutil jäid ka tartlased vähemusse, sest Tanel Tammik teenis Otto-Robert Lipu maha tõmbamise eest teise punase kaardi ja 85. minutil vormistas Sander Laht Sten Reinkordi söödust lõpptulemuse 3:0.

„Teine värav otsustas palju,“ sõnas Jan Važinski. „Kuigi mängida oli veel palju ja teame, et jalgpallis võib kõik veel viimasel hetkel pöörduda. Me saime enesekindlust sellest juurde, nägime, et teeme asju õieti ja sellega tuleb ka tulemus.“

FC Kuressaare on nüüd 23 punktiga viiendal kohal, kuuendal kohal oleva Tartu Tammeka arvel on 14 punkti. Neljandal kohal olev Paide Linnameeskond edestab Kuret 5 punktiga.

  1. mail kell 19.30 Kuressaare linnastaadionil

Mänguolud: +12, vihmane ilm, muruväljak heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 135

FC Kuressaare – Tartu JK Tammeka 2:0 (0:0)

Väravad: 51. ov. Tanel Lang, 65., 85. Sander Laht

Hoiatused: 43., 52. Märten Pajunurm – 64., 68. Tanel Tammik, 71. David Addy

Eemaldamine: 52. Märten Pajunurm – 68. Tanel Tammik

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Markus Allast, Sander Alex Liit, Oliver Rass, Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Märten Pajunurm, Sten Reinkort, Sander Laht, Otto-Robert Lipp (86. Joonas Soomre).

Varus: Kristen Lapa, Joonas Soomre, Tristan Toomas Teeväli, Rauno Tutk, Sten-Egert Paap, Andero Kivi, Marcus Puust, Aleksander Iljin, Rasmus Saar.

JK Tartu Tammeka: Carl Kaiser Kiidjärv, Ats Toomsalu (64. Patrick Genro Veelma), Tanel Tammik, Gerdo Juhkam, Kevin Mätas, Sander Kapper (75. Giacomo Uggeri), Tanel Lang, Henri Välja (66. Reio Laabus), Taijo Teniste, Sander Puri, David Addy (75. Carl Robert Mägimets).

Varus: Marcus Agarmaa, Karl Läänelaid, Carl Robert Mägimets, Giacomo Uggeri, Reio Laabus, Egert Naruson, Patrick Genro Veelma.

Peakohtunik: Juri Frischer

Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Karolin Kaivoja

Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson