Viis Kure meest said koondisekutse

2 minuti lugemine

Noormeeste U21 jalgpallikoondise jaoks lõpeb Euroopa meistrivõistluste valiksari Pärnu Rannastaadionil, kui 3. juunil võõrustatakse Aserbaidžaani ja 8. juunil on vastaseks Horvaatia. Nimekirja kuulub 23 mängijat 10 erinevast klubist, neist viis FC Kuressaarest.

Välisliigadest saabuvad koondisesse Kaur Kivila, Kristoffer Grauberg Lepik ning Hollandis mängiv 18-aastane Rocco Robert Shein, kes liitub pärast valikmänge meeste A-koondisega. Esindatud on ka seitse Premium liiga klubi.

Koondise peatreener Roman Kožuhhovski tõdes, et senised mängud on koondise jaoks kulgenud raskelt. „Juba enne valikturniiri algust teadsime, mis meid ees ootab. Kuulume väga tugevasse alagruppi. Vaatamata sellele, et igal meeskonnal on oma stiil, teadsime, et kõik mängud tulevad rasked. Siiani oleme näinud, et tegelikult ongi kõik vastased väga tugevad ja väga hästi ettevalmistunud,” lausus Kožuhhovski.

Valiksarjas pole U21 koondisel seni õnnestunud punktiarvet avada, kui kaheksas mängus on tulnud tunnistada vastaste paremust. Kohtumistega Rannastaadionil jõuab valiksari Eesti koondise jaoks lõpule. Horvaatia hoiab praeguse seisuga alagrupis esikohta, kui kaheksa mänguga on kogutud 19 punkti. Sellega edestatakse üks mäng rohkem peetud Austriat kolme punktiga. Kolmandal positsioonil paikneb 15 punktiga Norra ja nende järel 13 punktiga Soome. Vahetult Eesti ees on nelja punktiga Aserbaidžaan.

Peatreeneri sõnul võetakse üks mäng korraga. „Aserbaidžaaniga mängisime võõrsil ja oleme seda mängu analüüsinud. Saame selleks mänguks hästi valmistuda ja teeme kõik, et saavutada maksimaalne tulemus. Horvaatia on valikgrupi liider ja selliste võistkondade vastu on alati põnev ja hea mängida. Kindlasti teeme kõik, et saavutada positiivne tulemus, aga esmalt keskendume Aserbaidžaaniga mängule,” lisas ta lõpetuseks.

Kaitsjad: Michael Schjønning-Larsen (02.02.2001) – FC Kuressaare 6/0, Sander Alex Liit (11.04.2003) – FC Kuressaare 0/0 ja Markus Allast (05.09.2000) – FC Kuressaare 0/0.

Poolkaitsjad ja ründajad: Otto-Robert Lipp (02.12.2000) – FC Kuressaare 2/0, Oliver Rass (25.05.2000) – FC Kuressaare 0/0.

U21 koondis koguneb esmaspäeval, 30. mail. Esimene mäng toimub reedel, 3. juunil, kui kell 19.00 saab avavile kohtumine Aserbaidžaani eakaaslastega. Teine mäng peetakse 8. juunil algusega kell 19.00 Horvaatia vastu.