Kure alustas hooaega kaotusega

Kuigi Kure jäi teise poolaja alguses vähemusse kulges Premium liiga avamäng Viljandi Tuleviku vastu saarlaste kontrolli kuni 82. minutini, mil külalistel lasti 1:2 seisust lüüa kaks väravat.

„Raske on objekiivset hinnangut mängule anda, sest oli palju erinevaid mõjutavaid faktoreid,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Aga ma ei saa olla rahulolematu, sest mehed andsid väljaul endast kõik. Isegi keerulises olukorras ei mängitud viigile ja eesmärk oli võita. Kahjuks on see jalgpall.“

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumises olid külalised kerges ülekaalus ja omasid ka ühte korralikku momenti värava löömiseks. Ometi jõudsid esimesena eesmärgini võõrustajad, kui trahvikastis mängid end löögile Sander Laht ja pall lendas kaunist löögist Tuleviku võrku.

Kahjuks ei saanud saarlased eduseisu kaua nautida. Kolm minutit hiljem teenisid mulgid penalti mille realiseeris Herol Riiberg. 1:1 seisul läksid meeskonnad ka puhkama.

1. minutil teenis aga teise kollase Silver-Alex Kelder, mis tähendas kohe poolkaitsja eemaldamist. Vähemuses Kure aga võttis kontrolli mängu üle enda kätte, Tulevikul võimalusi ei olnud.
  2. minutil andis nurgalöögi Sander Laht ja Mattias Männilaan põrutas palli Tuleviku väravavahi seljataha. Aga paraku lasti taas kiirelt viigistada nurgalöögi järel. Lõppskoori vormistasid külalised kauni kauglöögiga.

„Kaotada pole muidugi kõige parem,“ tõdes kapten Sander Seeman. „Kuni 2:2 seisuni olime päris tublid, kahjuks löödi meile mõlemal korral kiirelt tagasi. Jalkas on nii, et kui keeruliseks läheb saab sats uue hingamise. Tulevikul vastupidi tundus, et vastane on kümnekesi ja küll lööb ära. Neil hakkasid eksimused tulema. Vahel kukuvad sellised asjad sisse nagu nende kolmas ja seekord kahjuks olukord meie kahjuks.“

1. märtsil kell 16.00 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare – Viljandi JK Tulevik  2:3 (1:1)

Mänguolud: +3, pilves ilm, kunstmuru heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 0, ei ole lubatud

Väravad: 39. Sander Laht, 80. Mattias Männilaan – 42. pen. Herol Riiberg, 82. Kristjan Kask, 89. Carson Buschman-Dormond

Hoiatused: 23., 48. Silver Alex Kelder, 42. Märten Pajunurm, 90+2. Markus Allast – 25. Nikita Komissarov, 27. Carson Buschman-Dormond, 30. Arc-En-Ciel Mintongo, 61. Daniil Petrunin, 79. Atanda Ogungbe, 85. Tanel Lang

Eemaldamine: 48. Silver Alex Kelder

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen (74. Rauno Tutk), Markus Allast, Ranon Kriisa, Oliver Rass, Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Märten Pajunurm, Sander Laht, Mattias Männilaan, Rasmus Saar.

Varus: Kristen Lapa, Rauno Tutk, Tanel Neubauer, Sten Penzev, Ralf-Sander Suvinõmm.

Viljandi JK Tulevik: Marten Ritson, Herol Riiberg, Kristjan Kask, Nikita Komissarov (90+1. Ridwan Babatunde), Kaimar Saag (68. Kazeem Bolaji), Tanel Lang, Martin Allik, Daniil Petrunin, Arc-En-Ciel Mintongo, Carson Buschman-Dormond, Atanda Ogungbe.

Varus: Karl Erik Jürisson, Ridwan Babatunde, Alex Roosalu, Kazeem Bolaji, Gustav-Hendrik Seeder, Daniel Tuhkanen.

Peakohtunik: Kristo Tohver

Abikohtunikud: Erkko Liiv, Jaan Roos