Roman Kožuhhovski pikki eesmärke ei sea ja võtab mängu korraga

3 minuti lugemine

FC Kuressaare meeskonna peatreener Roman Kožuhhovski laupäeval kodus Viljandi Tuleviku vastu algavale Premium liiga hooajale kaugeleulatuvaid eesmärke ei sea ja keskendub konkreetsele mängule. Õnnestumise korral lõpeb ka hooaeg positiivse tulemusega.

„Olen aru saanud, et Premium liigas tuleb püstitada eesmärk igaks mänguks,“ märkis Eesti kõrgeimal tasemel peatreenerina oma kolmandat hooaega alustav Roman Kožuhhovski, kelle sõnul on eesmärk lokaalse iseloomuga.

„Võtame mäng-mängult. Mängime oma mängu ära, teeme analüüsi ja paneme edasi. Kaugemate ja teiste eesmärkide kujunemine on juba pikem protsess ning need kujunevad vastavalt hooajale ja mängitud etappidele.“

Hooaja lõpus meeskonna poolt saavutatud kindlast kohast turniiritabelis Roman Kožuhhovski ei räägi, aga toonitab, et Kures tahetakse alati maksimumi. „Igaüks seab endale kindlasti oma eesmärgid nii mina treenerina, kui mehed väljakul, kuid konkreetselt keskendume alati vaid eelseisvale mängule,“ lausus peatreener.

Roman Kožuhhovski alustab Kure tüüri juures teist hooaega ja seega peaks tal olema õnnestunud vormida meeskond oma käe järgi. Kui eelmine aasta oli veel treeneri ja mängijate vaheliseks kontakti loomiseks ja nõudmistega kohanemiseks, siis tänavu peaks eelduste kohaselt olema tasemes samm edasi.

Nii on peatreeneri hinnangul mehed kindlasti kogenumad ja eesmärgile pühendunud. „Me teame oma tugevusi ja nõrkusi,“ selgitas Kožuhhovski. „Me teame mille arvelt suudame tulemust teha. Meil puuduvad liigsed illusioonid, kuid samas ei ole midagi, mis meid hirmutaks. Samas on aastas palju etappe ja oleme need koos läbi elanud. Pettumused ja ebaedu on meid ühte liitnud ja seepärast oleme tugevamad, kui seni.“

Uued mehed on kindel valik

Kahe hooaja vahel õnnestus FC Kuressaarel oma põhikoosseis suuresti säilitada, sest tipptasemel mängimisest loobunud Elari Valmase kõrval lahkusid vaid Sören Kaldma ja Daniel Tuhkanen.

Ühe olulisema täiendusena toodi FC Florast Magnus Karofeldi kõrvale väravasse Saaremaa juurtega Kristen Lapa. Flora duubelmeeskonnast saadi appi poolkaitsjad Artjom Jermatšenko ja Aleksander Iljin, kaitseliini tugevdab Esiliigasse langenud Tallinna Kalevist liitunud kõrgliiga kogemusega keskkaitsja Markus Allast.Lisaks veel mullu Kaleviga kuus Premium liiga kohtumist kirja saanud Ralf-Sander Suvinõmm. Kõik mehed on esindanud ka Eesti noortekoondisi.

„Ükski treener ei saa kunagi olemasolevaga rahul olla ja alati oleks vaja ühte-kahte mängijat lisaks,“ rääkis Roman Kožuhhovski meeskonna komplekteeritusest. „Hea, et Otto-Robert Lipp on treeningutel tagasi ning annab meile ühe tugeva ja kiire lisakäigu rünnakul juurde. Samas kõik need mehed, kes on tänavu meeskonnaga liitunud teavad, milline on Kures valitsev atmosfäär, nad saavad aru klubi ideoloogiast ja on valmis ka vastavalt panustama. Muidugi võiks igas liinis veel üks mees juures olla, et konkurents oleks tihedam. Nii oleks ka trenne lihtsam üles ehitada ja oma mängus juurde panna.“

Samas panustab Roman Kožuhhovski ka oma vanale kaardiväele ning loodab nende liidriomadustele nii riietusruumis, trennis, kui mänguväljakul. Peatreener toob välja sellised mehed nagu Sander Laht, Rauno Tutk, Sander Seeman, Märten Pajunurm ja Magnus Karofeld, kuid samas ootab ta avanemist ka Mairo Miililt, Oliver Rassilt ja Rasmus Saarelt. „Tahaks neid näha küpsemate mängumeestena,“ lisas ta.

Plussiks ühtne meeskond

Vaatamata veebruari lõpus koroonast tingitud pausile on Roman Kožuhhovski talvel tehtud treeningute kvaliteediga rahul ja meeskond peaks olema korralikus toonuses ning kui mõned vahepealsed pisivigastused kõrvale jätta ei jäänud ükski mängija ettevalmistusprotsessist ootamatult eemale.

„Eks esimesed mängud näitavad, sest mingi jälje on kümne päevane koroonakarantiin ja ühistreeningute puudumine ettevalmistusse jätnud,“ tõdes peatreener. „Aga mentaalselt oleme kindlasti valmis. Füüsiliselt pole sellel perioodil ükski meeskond veel saja protsendilises mänguvormis ja ka meie paneme juurde mäng haaval.“

Roman Kožuhhovski hinnangul on Kure plussiks maailma parim meeskonnavaim. „Kindlasti on see olemas ka teistel meeskondadel, kuid Kurel on oma kultuur ja põhimõtted, mis on aastatega välja kujunenud ja millega tõsiselt arvestatakse,“ selgitas ta.

„Me teame, mis on meie tugevused, me teame mis on meie nõrkused. Me teame, mille arvelt me suudame mänge võita. Me oskame hinnata oma taset ja vastavalt sellele oskame ka tegutseda.“

Muidugi on Kurel ka oma miinused ja nõrgad kohad. Nendest ei ole aga Roman Kožuhhovski valmis rääkima. „Tahaks, et tulemused oleksid stabiilsemad,“ märkis viikingite loots. „Kindlasti on meil momente mida parandada. Aga me teame oma nõrkusi ja teeme nende kõrvaldamiseks igapäevaselt treeningutel tõsist tööd.“