Kure asus juhtima, aga kaotas

2 minuti lugemine

Nagu nädala eest asus FC Kuressaare jalgpalli Premium liiga kohtumises koduväljakul juhtima, kuid kokkuvõttes tuli tunnistada Tartu Tammeka 3:1 paremust.

„Me teeme trennis ja väljakul väga palju tööd ning on momendid, mida on vaja parandada,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Aga süüdistada mängijaid, et nad ei andnud endast kõik ma öelda ei saa. Arvan, et selle jaoks on vaja treenerit, kui meeskonnal on raske tuleb võtta vastutus enda peale.“

Eelmisel hooajal olid Tammeka ja Kuressaare vastamisi kolm korda. Esimeses pani Kur Tartus Tammeka paika pressi alla ja võitis 2:1. Teises omavahelises kohtumises oli 16. minutiks oli seis 2:2 ja lõpuks võttis Tammeka 4:2 võidu. Kolmandas sai Kure küll 2:0 ette, kuid jälle oli Tammeka 4:2 parem.

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumises jäid Kurel eemale kaitseväes viibivad Mairo Miil ja Joonas Soomre, vigastusega Otto-Robert Lipp ja  mängukeeluga Silver Alex Kelder. Tammeka pidi ajama läbi vigastatud Taijo Tenisteta.

Võõrustajad alustasid hästi ja juba 9. minutil viis Mattias Männilaan Kure 1:0 juhtima. Peagi oli hea võimalus ka Sander Lahel, kes aga saatis palli üle tartlaste värava. Korra päästis saarlased hullemast väravavaht Magnus Karofeld.

Puhkama mindi siiski 1:1 seisul, kui Tristan Koskor palli nurgalöögi järel väravasse saatis. Sama mees mängis teisel poolajal üle kaks Kure kaitsjat, kui lõi 2:1 ja lõpptulemuse vormistas 88. minutil Kevin Mätas, kelle tsenderdusest pall otse värava tagumisse nurka kukkus.

Teisel poolajal kuulus mäng Tammekale. Kure mehed mängisid pisut kiirustades, pikkade pallidega otsiti ees ründajaid, kuid kahjuks olid söödud ebatäpsed. Tihti jäid mehed tartlastele alla ka väljakul ette tulnud duellides.

„Me ei saa siin rahul olla, vastane avaldas survet ja tuul andis tunda,“ tõdes Roman Kožuhhovski, lisades, et asi vajab veel ülevaatamist ja vahetult pärast mängu on keeruline õiget hinnangut anda.

Samas on olnud nii kohtumine Tulevikuga, kui Tammekaga kohaks, kus klubi ja fännid ootasid turniiritabelisse punkte, mida aga nüüd ei ole. Roman Kožuhhovski sõnul ei saa selliselt läheneda.

„Nii tuleb välja, et mõne meeskonna vastu on olemas juba varasemalt punktid ja teistes mängudes neid pole,“ selgitas peatreener. „Mina arvan, et punkte peab võtma igas mängus. Just sellise lähenemisega peab jalgpalli mängima, mitte nii, et siin me võime punkte võtta ja selle vastase vastu ei saa. Igas mängus oleme selleks suuteliselt ja nii me läheme jätkuvalt igale mängule. Tulevad mängud, kus meil tulevad positiivsed momendid.“

1. märts kell 13:00 Kuressaare kunstmurustaadionil

Mänguolud: +1, pilves tuuline ilm; kunstmuru heas seisukorras.

Pealtvaatajad: 0, ei ole lubatud

FC Kuressaare – Tartu JK Tammeka 1:3 (1:1)

Väravad: 9. Mattias Männilaan – 33., 59. Tristan Koskor, 88. Kevin Mätas

Hoiatused: 61. Michael Schjönning-Larsen – 77. Kevin Aloe

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen (84. Artjom Jermatšenko), Markus Allast, Ranon Kriisa, Oliver Rass, Sander Seeman, Märten Pajunurm, Rauno Tutk (90+1. Sten Penzev), Sander Laht, Mattias Männilaan, Rasmus Saar.

Varus: Kristen Lapa, Tanel Neubauer, Artjom Jermatšenko, Sten Penzev, Aleksander Iljin, Ralf-Sander Suvinõmm.

Tartu JK Tammeka: Karl Johan Pechter, Ats Toomsalu, Kevin Aloe, Mihkel Järviste, Artur Uljanov, Sander Kapper, Andre Paju, Tristan Koskor (86. Kevin Mätas), Igor Dudarev, Patrick Genro Veelma (90+2. Karl Läänelaid), Kevin Anderson.

Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Karl Läänelaid, Tanel Tammik, Martin Jõgi, Carl Robert Mägimets, Kevin Mätas, Dominic Laaneots.