Kure avas Vapruse vastu võiduarve

2 minuti lugemine

Jalgpalli Premium liigas alistas FC Kuressaare koduväljakul Pärnu JK Vapruse 2:1 ja avas sellega oma tänavuse võiduarve.

„See oli tähtis võit ja kuigi see oli ka varem lähedal on tulemus emotsionaalne,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Meil on olnud mitte just kõige edukam periood ja väike närvilisus andis juba tunda. Samas hakkasime iga mänguga mängima aina paremini ja paremini ning tulemus pidi tulema.“

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumises oli domineerivamaks pooleks Kuressaare ja pärnakad panustasid vasturünnakutele. Tulemuseks oli see, et väljakuperemehed asusid 45. minutil juhtima.

Pärnu kaitsjad rikkusid trahvikastis Silver-Alex Kelderi vastu reegleid ja Märten Pajunurm realiseeris kindlalt penalti seisuks 1:0. „Olgu, mis tasemel tahes kasvõi Meistrite liigas annab poolaja lõpus löödud värav meestele uue impulsi,“ rääkis Roman Kožuhhovski, lisades, et samal ajal on tähtis alustada teist poolaeg veelgi keskendunumalt.

Paraku läks nii nagu Kurele tänavu omane, sest pärast oma väravat on väga kiirelt lastud endale tagasi lüüa. Vaevalt oli kohtuniku vile kõlanud, kui keskkaitsja Ranon Kriisa kaotas keskväljal ootamatult palli ja värskelt väljakule tulnud Virgo Vallik lõi 1:1. See jäi ka pärnakate ainsaks ohtlikuks momendiks.

„Täna ei olnud põhjus meeskondlik, sest vastuvärav tuli individuaalsest eksimusest,“ selgitas Roman Kožuhhovski.  „Püüdsime keskendunult mängu tulla, aga üks eksimus maksis kahjuks kätte. Tulevikus peame siin tegema muutused ja mõneks ajaks lähenemist parandama.“

Sisse lastud väravale vaatamata jätkas Kure rünnakuid ja momente tekkis palju. Eriti aktiivne oli vasakul äärel Michael Schjönning-Larsen ja tema tsenderdused panid Vapruse kaitsjad surve alla.

  1. minutil andis Ranon Kriisa suurepärase diagonaalsöödu Larsenile, kelle pealelöögi kõmmutas väravasse Mattias Männilaan. „Meeskond näitas oma nägu, sest kui keegi eksib, siis proovivad kõik mehed ühiselt seda parandada. Mehed võtsid mänguohjad enda kätte ja tüürisid mängu võiduka lõpuni,“ rääkis Roman Kožuhhovski.

„Mehed tahtsid seda mängu võita ning seepärast läks lõpp närviliseks ja jäime viimastel minutitel võib-olla ka väikese surve alla. Poisid said sellega hakkama ja mängisid tulemusele. Usun, et mehed väärisid seda võitu, sest me olime täna Pärnu vastu väljakul parem meeskond.“

Keskkaitsja Märten Pajunurm tõdes mängujärgses intervjuus, et pärast võitu on tunne hea, kuid kinnitas, et senised viis järjestikust kaotusmängu meeskonnavaimu ei langetanud.

„Väga hea ikkagi, et lõpuks sai selle bloki eest ära,” lausus Pajunurm pärast 2:1 võidumängu. „Meeskonna sees oli olukord tegelikult väga rahulik, teadsime, et millalgi hakkavad need võidud tulema. Lihtsalt natuke pikaks oli see kaotuste seeria veninud.”

  1. aprillil kell 17.30 Kuressaare kunstmurustaadionil

Mänguolud: +12, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud

FC Kuressaare – Pärnu JK Vaprus 2:1 (1:0)

Väravad: 45. pen. Märten Pajunurm, 79. Mattias Männilaan – 46. Virgo Vallik

Hoiatused: 69. Rauno Tutk – 20. Magnus Villota, 35. Marek Kaljumäe, 44. Tauno Tekko, 67. Hendrik Vainu

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Märten Pajunurm, Rauno Tutk, Ranon Kriisa, Rasmus Saar (74. Joonas Soomre), Sander Seeman, Oliver Rass, Silver Alex Kelder, Sander Laht, Mattias Männilaan.

Varus: Roland Kütt, Joonas Soomre, Mairo Miil, Tanel Neubauer, Artjom Jermatšenko, Sten Penzev, Aleksander Iljin.

Pärnu JK Vaprus: Hendrik Vainu, Anton Krutogolov (74. Georg Grahv), Magnus Villota, Marek Kaljumäe, Tõnis Vihmoja, Robin Limberg, Rocco Mõtt, Tauno Tekko, Enrico Veensalu (63. Rasmus Ilves), Henri Hanson, Kristen Saarts (46. Virgo Vallik).

Varus: Ott Nõmm, Georg Grahv, Virgo Vallik, Uku Kõrre, Rasmus Ilves, Raimond Tiidermann, Artur Šalda.

Peakohtunik: Joonas Jaanovits

Abikohtunikud: Sander Saga, Neeme Neemlaid

Neljas kohtunik: Maksim Ramazanov