Sander Laht võttis Kure mängude rekordi enda nimele

2 minuti lugemine

Võidukas mäng Pärnu Vapruse vastu oli FC Kuressaare ründajale Sander Lahele 315-s, millega sai temast klubi eest kõige enam liigakohtumisi pidanud mängija. Kui võtta keskmiseks mänguajaks 80 minutit, siis on ta olnud väljakul 420 tundi ehk 17,5 ööpäeva.

FC Kuressaare esindusmeeskonna mängude tabelis järgnevad Sander Lahele Elari Valmas 314, Martti Pukk 303 ja Sander Viira 301 mänguga. Tegevmängijatest on väravavaht Roland Küti arvel 196 ja poolkaitsja Sander Seemani arvel 182 liigakohtumist.

„Ma ei ole selle rekordi tegemise peale isegi mõelnud,“ märkis Sander Laht. „Küll aga olen kunagi vaadanud, et seal on eesotsas sellised legendid nagu Elari Valmas, Martti Pukk ja Sander Viira. Siis mõtlesin, et võiksin ka sellesse seltskonda kuuluda, aga see on kuidagi kiiresti kätte tulnud ja väga suur au on seda asja nüüd mõneks ajaks juhtida.“

Kindlasti teeb Sander Lahele eriti suurt rõõmu asjaolu, et meeskond tema jaoks sellisel olulisel päeval võitis. „Pärast rasket hooaja algust on see palsam,“ tunnistas ründaja. „Tulemuste järgi oleme saanud viis tükki tappa ja siin ei ole midagi öelda, aga kordagi ei ole tekkinud lootusetuse tunnet, sest alati on veidi puudu jäänud. Loodan, et pääsesime nüüd paisu tagant välja ja hakkab tulema.“

315 mängust meenub mäng Sander Lahele 2014. aastal renoveeritud Kuressaare linnastaadioni avamängus Pärnu Vapruse vastu, kus ta lõi ajaloolise esimese värava ja Kure eest üldse kirja saadud esimene tabamus 2009. aasta suvel Paide linnamesskonna vastu.

„Neli tundi enne ei pidanud ma üldse mängule tulemagi, aga keegi sai natuke vigastada ja Jan kutsus. Sain lõpus teha viis minutit soojendust ja 90.+1 sain võiduvärava kirja,“ meenutas Laht oma esimest tabamust.

Täna on sihikul juba ka 100 löödud väravat, sest seni on kirjas 97 tabamust. „Seda ma ootan juba paar hooaega, et saaks oma väravate ette ka selle kolmekohalise arvu ja see on üks suur eesmärk,“ avalikustas ta.

Nagu igal jalgpalluril on ka Sander Lahel mänge, mida väga meenutada ei taha. „Eks siis, kui on juhtunud suuremad pakid,“ tunnistas ründaja. „Esiliigas oleme saanud suuri ketukaid, aga seal on olnud ka kindlad põhjused. Pärast Saarte mänge on väsimuse foonilt olnud keeruline kohe jälle mängurütmi saada. On ka teisi halbu kaotuseid, sellised nagu sel aastal Tuleviku ja Tammeka vastu. Aga need lähevad kiiresti meelest, kui endal uued võidud tulevad.“

Viimastes kohtumistes on Sander Laht näidanud suurepäraste soorituste kõrval ka mannetumaid etteasteid. Mänguvormiga ei ole ta ise üldse rahul ja tõdeb, et väga palju on vaja juurde panna.

„Füüsis hakkab pärast koroona põdemist korda saama, sest see tõmbas jalad alt ära,“ lausus Sander Laht. „Samas olid jälle teised tiimid covidis ja seepärast ei ole vajalikku mängurütmi sisse tulnud. Nüüd oleme saanud õnneks häid mänge ja loodame, et kui hakkame muru peal mängima, siis see kindlasti tõstab ka tuju.“

FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et Sander Lahe saavutus tõstab kindlasti kõigi austust tema vastu. „Tean, et Kure on Sanderile väga oluline ja tähtis klubi, seepärast soovin talle minimaalselt veel sama palju mänge. Ma olen kindel, et tal jagub selleks jõudu ja energiat ning olen tema üle väga rõõmus, seda enam, et Sanderi jaoks tähtis mäng oli võidukas,“ avaldas ta oma meeskonna ühele liidrile tunnustust.