Allan Mehik

Kure ei saanud Kalju vastu kaitset pidama

2 minuti lugemine

Võõrsil kaitses Nõmme Kalju FC vastu raskustesse jäänud FC Kuressaare jätkas kaotuselainel, kui tunnistas vastase 7:2 paremust.
Kui Kure rünnakul oli näha arengut ja ründajate vahelist head koostööd, mille tulemusel sündis ka kaks väravat, siis kaitse lonkas igat jalga. Küll lasti kaugelt vabalt peale lüüa, võõrustajaid lasti suurte jõududega peale tulla ja kastis ei jõutud ründajate liikumistele järgi.
“Mängisime nii nagu ei tohi kaitses mängida,” tõdes peatreener Jan Važinski. “Me ei olnud absoluutselt valmis reageerima palli kaotusele ja olime väga paljudes olukordades balansist väljas.”
Peatreeneri sõnul ei piisa Premium liigas sellest, kui õnnestub 7-8 söötu lükata, et seda siis nautida. “Sellest tuli aga see, et igakord, kui me palli kaotasime jõudsid vastased kas võrdsete või suuremate jõududega meie kaitsjate vastu,” selgitas Jan Važinski.
Nii lõi Kalju esimesel poolajal 4 ja teisel 3 väravat. “Mängijad ei arvestanud sellega, et kui füüsiline vorm lubab rünnakule joosta, siis tuleb alati ka kiirelt tagasi spurtida. See on oluline, aga selles osas oli meil suuri puudujääke.”
Kuressaare jõudis eesmärgile 41. minutil, kui Joonas Soomre täpse söödu realiseeris Otto-Robert Lipp ja 52. minutil, kui Mario Sterni ja Nikita Komissarovi algatatud kombinatsiooni lõpetas Soomre.
“Rünnakul mängimisime mõnedes momentides täiesti julgelt ja sümpaatselt. Kuigi lõime kaks väravat valmistab see siiski vähe rõõmu, kui lasime endale lüüa seitse,” võttis Jan Važinski mängu kokku.
Esimese värava autor Otto-Robert Lipp ütles, et väravaid oleks pidanud vähem sisse laskma ja rohkem ise lööma. “Aga Kalju vastu on raske ja veel nende koduväljakul. Me pole ka kunstmurul harjunud, aga Kalju oli parem ja midagi pole teha. Punkte pole ammu saanud ja järgmistes kohtumistes on see võimalus, aga selleks peame realiseerimist parandama.”
Premium liiga 22. voor
03.08.2019 kell 19:00 Hiiu kunstmurustaadion
Pealtvaatajaid 155
Mänguolud: +19, vahelduv pilvisus, kunstmuru heas seisukorras.
Nõmme Kalju FC – FC Kuressaare 7:2 (4:1)
Väravad: 9. Sander Puri, 14. Peeter Klein, 27. Max Andrew Mata, 45. Maximiliano Achille Ugge
(penalti), 56. Max Andrew Mata, 63. Kaspar Paur, 90. Max Andrew Mata – 41. Otto-Robert Lipp, 52. Joonas Soomre
Kaardid: -24. Rauno Tutk
Nõmme Kalju FC: Vitali Teleš, Mikk Reintam, Maximiliano Achille Ugge, Vladimir Avilov, Sander Puri, Deniss Tjapkin, Andriy Markovych (65. Aleksandr Ivanjusin), Nikolay Mashichev (60. Vladyslav Khomutov), Kaspar Paur, Peeter Klein, Max Andrew Mata
Varumängijad: Pavel Londak, Aleksandr Ivanjusin, Reginald Mbu Alidor, Vladyslav Khomutov, Robert Kirss
FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Ranon Kriisa, Elari Valmas, Rauno Tutk, Märten Pajunurm, Sander Seeman, Karmo Paju (78. Silver Alex Kelder), Märten Opp (46. Mario Stern), Joonas Soomre (68. Amor Luup), Nikita Komissarov, Otto-Robert Lipp
Varumängijad: Amor Luup, Silver Alex Kelder, Mario Stern, Tõnis Koppel, Rasmus Saar
Kohtunik: Tanel Üprus
Abikohtunikud: Hannes Reinvald, Artur Telling
Neljas kohtunik: Mart Martin