Kure FC Flora rammule vastu ei saanud

Kuigi FC Kuressaare meeskond on jalgpalli Premium liigas näidanud head mängu oli valitsev Eesti meister ja hetke liider FC Flora seekord siiski parem ning võttis 4:0 võidu.

„Võime vastast õnnitleda, nad said teenitud võidu,“  märkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Selliste vastastega on hea mängida, sest nad näitavad meile kätte momendid ja olukorrad, millega tööd teha. Paljuski sai määravaks ka nende kiire värav, sest me valdasime palli, kui nad vasturünnakust teenisid penalti. Aga muidu tänan poisse mängu eest, sest mul polnud kerge väljaku ääres seista, nemad aga pidid mängima.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises oli esimene võimalus kohe Kurel, kui Joonas Soomre maha tõmbamise eest määras kohtunik karistusala joonel karistuslöögi, millest Märten Pajunurm lõi palli napilt üle värava.

Flora avas skoori juba 10. minutil, kui Rasmus Saar lasi Rauno Allikul endast mööda mängida ja jooksis seejärel oma karistusalas Allikule õlaga selga. Rauno Sappinen oli penaltipunktis kindel.

1. minutil sai Alliku juba ka ise tabamuse kirja ja Flora 2:0 eduseisul mindi puhkama. 50. minutil teenis Konstantin Vassiljev heast kohast keskelt karistuslöögi ja Henri Järvelaid saatis palli üle müüri alla nurka. 68. minutil skooris Märten Kuusk peaga Poomi karistuslöögist. Seega kolm väravat standardolukordadest.

„Me rääkisime sellest ja teadsime seda, sest neil on olemas mängijad, kes oskavad standardolukordi realiseerida. See on koht, kus peame oma mängu parandama,“ tõdes Roman Kožuhhovski.

Esimese ringiga kogus FC Kuressaare 10 punkti ja on turniiritabelis seitsmendal kohal. Roman Kožuhhovski hinnangul ei ole see maksimum ja saanuks veelgi paremini. „Olime võimelised võtma rohkem punkte, kui 10,“ lausus ta.

„Ootame nüüd kolmapäevast kodumängu Viljandiga. Praegu on ülesanne number üks taastuda, kogu jõudu ja valmistuda korralikult.“

1. juunil kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Tallinna FC Flora  0:4 (0:2)

Mänguolud: +27, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras

Väravad: 10. pen. Rauno Sappinen, 24. Rauno Alliku, 50. Henri Järvelaid, 68. Märten Kuusk

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Rasmus Saar, Marco Lukka, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Mairo Miil, Sander Seeman (81. Elari Valmas), Oliver Rass, Joonas Soomre (72. Daniel Tuhkanen), Silver Alex Kelder (62. Rauno Tutk), Sander Laht.

Varumängijad: Roland Kütt, Rauno Tutk, Daniel Tuhkanen, Tanel Neubauer, Märten Opp, Elari Valmas, Nevil Krimm.

FC Flora: Ingmar Krister Paplavskis, Michael Lilander (79. Kristo Hussar), Märten Kuusk, Henrik Pürg, Henri Järvelaid, Vladislav Kreida, Markus Poom, Konstantin Vassiljev (60. Mihkel Ainsalu), Rauno Alliku, Rauno Sappinen (71. Mark Anders Lepik), Martin Miller.

Varumängijad: Richard Aland, Frank Liivak, Mihkel Ainsalu, Mark Anders Lepik, Kristo Hussar, Markus Soomets, Vlasi Sinjavski.

Hoiatused: 41. Ranon Kriisa, 52. Joonas Soomre

Peakohtunik: Miko Pupart

Abikohtunikud: Aron Härsing, Neeme Neemlaid

Neljas kohtunik: Reelika Turi