Võidukas Kure võõrsil Kalevile võimalust ei andnud

2 minuti lugemine

Premium liigas võõrsil Tallinna JK Kalevi vastu kogu kohtumise kindlalt domineerinud FC Kuressaare vastasele võimalust ei andnud ja võitis kindalt 2:0.

„Teenitud võit,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Julgen öelda, et kogu mäng kuulus meile sada protsenti. Me domineerisime igas elemendis, olime paremad nii kaitses, kui rünnakul, toimetasime hästi palliga ja neile võimalusi ei jätnud.“

Tallinnas Kadrioru staadionil mängitud kohtumises viis Kure juba 6. minutil 1:0 juhtima kaitsja Ranon Kriisa, kes oli esimesena jaol Kalevi väravavahi poolt tõrjutud palli juures. 2:0 lõi 80. minutil Märten Pajunurm penaltist, mis määrati Kalevi kaitsjale trahvikastis käega mängu eest.

Avavärava löönud Ranon Kriisa ütles, et meeskond läks kohe pressinguga peale ja vastasele ei antud võimalusi ning kõik tuli suurepäraselt välja. „Me teeme oma liikumised ja töö ära ning nii need tulemused tulevad,“ lausus Premium liigas oma teise võiduka värava löönud keskkaitsja.

Saarlastel oli veel mitu head võimalust skoori teha, kuid hästi mängis Kalevi väravavaht Karl Andre Vallner või lõid kaitsjad palli väravajoonelt minema. Võõrustajad Kure väravavahile Magnus Karofeldile ohtlike pealelööke seekord ei teinud.

„Pidime oma teist väravat kaua ootama, sest oleks me selle varem löönud olnuks ka pinged väiksemad,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Teadsime vastase mänguplaani ja püüdsime kohe algul mängida agressiivselt. Panin Rauno Tutki kümne positsioonile, mis oli selles mängus tähtis koht ja Rauno täitis oma ülesande eeskujulikult.“

FC Kuressaare on nüüd 10 punktiga seitsmendal kohal, kuid Roman Kožuhhovski sõnul ta turniiritabelit ei vaata ja räägib sellest ka mängijatele. „Me keskendume alati järgmisele mängule, nüüd puhkame ja siis võtame ette kodus FC Flora,“ oli saarlaste juhendaja enesekindel.

  1. juunil kell 19.00 Kadrioru staadionil

JK Tallinna Kalev – FC Kuressaare 0:2 (0:1)

Mänguolud: +23, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras

Väravad: 6. Ranon Kriisa, 80. pen. Märten Pajunurm

Hoiatused: 90+1. Tanel Tamberg

Tallinna JK Kalev: Karl Andre Vallner, Reinhard Reimaa, Markus Allast, Sören Kaldma (55. Jakob Tamberg), Tanel Tamberg, Marek Kaljumäe, Alger Džumadil, Martin Vetkal (80. Hugo Palutaja), Tristan Toomas Teeväli, Romet Kaupmees (73. Selim El Aabchi), Daniil Sõtšugov.

Varumängijad: Daniil Koroljov, Brandon Bachmann, Sandor Dino Franch, Jakob Tamberg, Hugo Palutaja, Selim El Aabchi, Eduard Golovljov.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Rasmus Saar (69. Daniel Tuhkanen), Marco Lukka, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Mairo Miil, Sander Seeman, Oliver Rass, Rauno Tutk (82. Elari Valmas), Joonas Soomre (77. Silver Alex Kelder), Sander Laht.

Varumängijad: Roland Kütt, Silver Alex Kelder, Daniel Tuhkanen, Tanel Neubauer, Märten Opp, Elari Valmas, Nevil Krimm.

Peakohtunik: Kristo Tohver

Abikohtunikud: Rando Kesküla, Riivo Stolts

Neljas kohtunik: Karl Koppel