Kure ja Trans kompromisse ei tunnista

2 minuti lugemine

Premium liiga põhihooaja viimases kohtumises on nii võõrustajal FC Kuressaarel, kui külalisel Narva Transil palju mängus ja seepärast näeb laupäeval kunstmurustaadionil kompromissitut vastasseisu, kus järeleandmisi ei saa endale lubada kumbki osapool.
“See on meile järjekordselt väga tähtis mäng,” tõdes Kuressaare poolakaitsja Sander Seeman. “Otse püsimajäämine on meie endi kätes ja ei pea teiste peale lootma jääma. Viigist ei pruugi meile piisata ja peame minema võidu peale välja. Peame viimase mängu Floraga unustama ja leidma oma viimased jõuvarud. Hooaeg on näidanud, et suudame Transiga mängida küll.”
Narva Transi üks liidreid Joseph Saliste kinnitas, et ka nende meeskonna jaoks on tegemist väga olulise mänguga, kuna Tammeka suutis Paide Linnameeskonda võita ja teha viienda koha püüdmise huvitavaks. “Tuleme kogu meeskonnaga Kuressaarde, et pidada maha korralik mäng ja anname endast maksimumi, et hooaeg lõpetada ideaalse seeriaga,” lausus ta. “Tahame pakkuda kvaliteetset jalgpalli ning loodame, et ilmastikutingimused on jalgpalli jaoks sobivad. Loodame, et staadionile tuleb palju publikut, kuna mängus on väga palju huvitavat.”
Enne viimast mängu on püsimajäämise nimel võitlev FC Kuressaare 23 punktiga 8. kohal, koht tagapool oleval Tallinna JK Kalevil on 21 punkti, kuid mäng kodus endale juba 7. koha kindlustanud Viljandi JK Tulevikuga. Kalevit rahuldab vaid võit, et Kuressaarest mööduda. Kalevi võidu korral viik enam Kurele ei sobi, sest võrdsete punktide korral on eelis pealinna meeskonnal. Transi alistamise korral ollakse aga ise 8. kohal ja üleminekumängudele läheb Kalev. Nii Kure, kui Kalevi kaotuse korral jääks otse püsima saarlased.
“Tuleb kaitses asjad korras hoida ja ei tohi lihtsaid vigu lubada,” märkis Sander Seeman. “Küll meil rünnakul need võimalused tekivad ja ees on vaja lihtsalt mõned väravaks ära realiseerida.” Joseph Saliste hinnangul saab määravaks see kumb meeskond eksib esimesena. “Kui suudame enda kvaliteeti hoida nagu eelnevates mängudeski, siis on Kuressaarel väga raske,” leidis poolkaitsja. Narva Trans on hetkel 45 punktiga kuuendal kohal jäädes 1 punktiga maha Tartu Tammekast, kes kohtub võõrsil hõbemedalitele mängiva Nõmme Kaljuga. Edu korral Kuressaares on Transil võimalus lõpetada aste kõrgemal. Tänavu on Kurega kaks mängu lõppenud viigiga, korra on võitnud Trans.
“Meie suhtumine on professionaalne igas mängus ja igal hetkel. Iga mängija peab olema professionaalne ja mitte välistele asjadele mõtlema,” märkis Joseph Saliste, kelle sõnul ei mõelda sellele, et nende vastas on endine treener Dmitrijs Kalašnikovs. Sander Seemani hinnangul on üleminekumängudest pääsemine meeskonnale väga oluline ja pingutamist väärt. “Hooaeg on olnud pikk ja kaks lisanädalat ei meeldi kellelegi,” tõdes poolkaitsja. “Eelmisel aastal tegime selle kadalipu läbi ja seda ei taha keegi korrata. Kui mõelda, et järgmiseks hooajaks valmistumine on peagi algamas, siis need kaks lisanädalat on väga palju väärt.”