Alver Kivi

Meeskonda ootavad Premium liiga üleminekumängud

2 minuti lugemine

Vaatamata tulisele võitlusele pidi FC Kuressaare tunnistama kodus Narva Transi 1:0 paremust ja see tähendab, et meeskonda ootavad Premium liigasse püsima jäämiseks üleminekumängud Pärnu Vapruse vastu.
Kuna Tallinna Kalev tegi kodus Viljandi Tulevikule 3:0 tuule alla, siis ei jäänud Kurel kodusel kunstmurul muud üle, kui saada Narva vastu võit. Turniiritabelis oli nüüd Kaleviga võrdselt punkte, aga paremus omavahelistes mängudes tõstis pealinlased päästvale kaheksandale kohale.
Nii rulluski väljakul tuline ja emotsionaalne võitlus, kus anti endast parim viimaste sekunditeni. Mängu saatuse otsustas Transi ründaja Eduard Golovljovi tabamus kohtumise 84. minutil.
“See oli sel ajal, kui mina olen siin olnud meie parim mäng,” märkis peatreener Dmitijs Kalašnikovs. “Me võitsime küll Viljandit ja Maardut, kuid Narva on hoopis teisel tasemel meeskond. Me valdasime täna initsiatiivi ja surusime neile oma mängu peale. Väljak on väike ja võib-olla jäi vajalikust meisterlikkusest puudu, aga mängu organiseerisime ja dikteerisime tempot meie.”
Dmitrijs Kalašnikovi sõnul sundis Kure vastasele enda tahtmise seekord peale. “Nii nagu me minu vigadest kaotasime Levadiale täna ei oleks juhtunud,” leidis ta. “Me kaotasime, sest läksime iga minutiga üha enam rünnakule ja muutsime oma asetusi. Nad lõid oma värava just tänu sellele, et me läksime peale. Kui oleks olnud vaja mängida 0:0 või teenida punkt, siis me poleks täna kaotanud.”
Nüüd on mängitakse Vaprusega 16. novembril Pärnus ja 23. novembril kodus. “Keskendume Pärnule, et tõestada, et väärime Premium liigat ja selleks tuleb valmistuda,” lausus Dmitrijs Kalašnikovs.

  1. novembril kell 13.00 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare – JK Narva Trans 0:1 (0:0)
Väravad: 84. Eduard Golovljov
Hoiatused: 83. Elari Valmas – 21. Vadim Mihhailov
Mänguolud: +8, pilves uduvihmane ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 140
FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Mairo Miil, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Sander Seeman, Rasmus Saar, Rauno Tutk, Elari Valmas, Otto-Robert Lipp, Nikita Komissarov (80. Märten Opp), Sander Laht.
Varumängijad: Roland Kütt, Maarek Suursaar, Oliver Rass, Sten Penzev, Märten Opp.
JK Narva Trans: Marko Meerits, Vadim Mihhailov, Nikita Savenkov, Irie, Markas Beneta, Deniss Poljakov, Aleksandr Zakarljuka, Nikita Mihhailov (62. Julius Kasparavicius), Eduard Golovljov, Joseph Saliste, Eric McWoods.
Varumängijad: Aleksei Matrossov, Julius Kasparavicius, Maksim Tšerezov.
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Rein Väin
Neljas kohtunik: Maksim Ramazanov