Kure ja Tuleviku väravavahid usuvad omade võitu

2 minuti lugemine

FC Kuressaare ja Viljandi Tuleviku vahelised mängud on läbi ajaloo kulgenud kompromissitus võitluses, kus tihti on olnud määravaks üks värav. Siin on olnud väga oluline meeskondade väravavahtide panus.
Ajaloolised oponendid on tänavu vastamisi neljandat korda. Kui FC Kuressaare võitis kaks esimest mängu tulemustega 2:1 ja 1:0, siis viimases oli omakorda 3:0 parem Tulevik.
Kure puurilukk Magnus Karofeld tunnistas, et tegu on väga tähtsa mänguga ja siin ei saa üldsegi mingit küsimust tekkida. “Viimases ringis on iga kohtumine meie jaoks ülimalt oluline, punkte on meile väga vaja ja kui vähegi võimalik, siis tuleb need ka ära võtta,” märkis ta sihikindlalt.
Ka eelmisel aastal saarlased kolmel korral võidule aidanud, kuid nüüd mulke esindav väravavaht Ingmar Krister Paplavskis peab eelseisvat kohtumist tabeliseisu silmas pidades ülioluliseks. “See mäng võib paljuski saada otsustavaks, kes jääb püsima, keda ootavad üleminekumängud või väljalangemine,” rääkis ta, lisades, et kuna Tuleviku jaoks pole ka asi veel kindel, siis tullakse täiega peale.
Karofeldi hinnangul saab mängus otsustavaks see, kes rohkem tahab. “Jalgpallis võidab see, kes lööb rohkem väravaid. Meil on tahtmine laes ja kõik mehed teavad millega me silmitsi oleme,” lausus väravavaht.
Paplavskise sõnul saab paljuski määravaks see, kes suudab enda tahtmise ja taktika vastasele peale suruda. “Oluline on mitte lasta end pingest mõjutada ja tuleb säilitada külma närvi,” leidis Tuleviku puurilukk.
Aga kui suureks probleemiks võib Kurele ja viikingite väravavahile kujuneda Tuleviku väravamasin Kaimar Saag?
“Ma arvan, et väljakul ei tee üks mees midagi ära ja määrab ikkagi kogu meeskonna mäng. Me saame peatreenerilt kindlad juhised ja ma loodan, et see kannab ka vilja,” on saarlaste praegune väravavaht Karofeld enesekindel.
Paplavskise hinnangul vaadatakse kindlasti üle Sander Lahe liikumised ja olukorrad, aga tegelikult on Kurel teisigi terava löögiga mehi, kellel on vaja mängus silm peal hoida.
Premium Liiga 32. vooru kohtumine FC Kuressaare ja Viljandi JK Tuleviku vahel peetakse Kuressaare linnastaadionil juba sellel laupäeval algusega kell 13.00.