Alver Kivi

Kure vormistas kodus Tuleviku vastu hooaja suurima võidu

2 minuti lugemine

Kuigi FC Kuressaare mängis teisel poolajal suurema osa ajast kahe mehelises vähemuses suudeti koduseinte toetusel alistada ikkagi Viljandi JK Tulevik 4:1. Sellega tõusis meeskond Premium liigas seitsmendale kohale.
“Me oleme kannatanud ja uskunud ning täna saime tasu,” rõõmustas peatreener Dmitrijs Kalašnikovs. “Tänase mängu ja eriti esimese poolaja kohta võib öelda, et me mitte ainult ei võidelnud vaid me ka võitsime. Me mängisime paremat jalgpalli, lõime ilusad väravad ja lõime palju.”
Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises jäi Kure juba 5. minutil 0:1. kaotusseisu. “Eks see oli meile paras tagasilöök, aga õnneks saime oma mängu kiirelt uuesti käima ja kohe hakkas tulema,” rääkis kaks väravat löönud Otto-Robert Lipp.
Kure viigistas, kui Märten Pajunurm realiseeris 20. minutil penalti. Seejärel lõi Otto-Robert Lipp 22. ja 29. minutil eduseisuks 3:1 ning Märten Pajunurm vormistas lõppseisu 4:1 45.+1 minutil. “Need olid minule ja meeskonnale ikka väga tähtsad väravad, sest ega me pole ju sel hooajal neild väga palju löönud,” tunnistas Lipp.
Pärast vaheaega jätkus mäng sealt, kus esimene lõpetati, Kure ründas ladusamalt ja kontrollis mängu. Siis aga sai 55. minutil Sander Seeman teise kollasega punase kaardi ja kuus minutit hiljem sai samaga hakkama Nikita Komissarov.
Saarlased olid küll kahe mehelises vähemuses, kuid head momendid tekkisid Saner Lahel ja Ranon Kriisal, külalised kokkuvõttes midagi ohtlikku enam luua ei suutnudki. “Kui meeskonnal on kaks mängijat vähem ja vastasel ei ole ühtegi võimalust värav lüüa, aga meil olid paremad võimalused, siis see räägib sellest, et me oleme füüsiliselt heas seisus,” lausus Dmitrijs Kalašnikovs.
“Nii visalt ja distsiplineeritult mängimiseks on vaja suurt südant oma kodulinna ja Saaremaa eest võidelda. Samas jääb ainult tahtmisest väheks ja selleks on vaja valmistuda. Usun, et me oleme ka eelmiste mängudega selle poole liikunud.”
Peatreeneri hinnangul olid Seemani ja Komissarovi teenitud kaardid erinevad. “Sanderil oli mänguline olukord ja pretensioone poole. Samas on see Nikitale suurepärane õppetunud, sest tulevikus saab ta mõnes tugevamas meeskonnas selle eest trahvi. Meeskonda ei tohi alt vedada,” lausus Kalašnikovs, kes tunnistas, et võit on ka temale suur kergendus.
“Ma olen siia toodud olukorra muutmiseks, kõik tahavad liigasse jääda. Midagi pole veel läbi ja on veel vaja mängida. Oleme eesmärgile palju lähemal, aga peame pingutama, et üleminekumängudest pääseda.”

  1. oktoobril kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Viljandi JK Tulevik  4:1 (4:1)
Mänguolud: +7, päikesepaisteline, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 112
Väravad 20. pen., 45+1. Märten Pajunurm, 21., 29. Otto-Robert Lipp – 5. Illimar Loigo
Hoiatused: 38., 55. Sander Seeman, 42. Ranon Kriisa, 44., 64. Nikita Komissarov, 64. Elari Valmas – 17. Gerdo Juhkam, 18. Tanel Lang, 70. Indrek Ilves
Eemaldamised: 55. Sander Seeman, 64. Nikita Komissarov
FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Sander Seeman, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Mairo Miil, Rasmus Saar, Elari Valmas, Rauno Tutk, Otto-Robert Lipp (90+1. Oliver Rass), Nikita Komissarov, Sander Laht.
Varumängijad: Roland Kütt, Mario Pruul, Maarek Suursaar, Oliver Rass, Märten Opp, Silver Alex Kelder, Sten Penzev.
Vilajndi JK Tulevik: Ingmar Krister Paplavskis, Janar Õunap, Gerdo Juhkam, Ridwan Babatunde, Mark Edur, Kaur Tomson (60. Indrek Ilves), Tanel Lang, Vladislav Zanfirov, Martin Allik, Illimar Loigo, Kaimar Saag.
Varumängijad: Karl-Romet Nõmm, Herbert Velleste, Gustav-Hendrik Seeder, Alex Roosalu, Indrek Ilves.
Peakohtunik: Roomer Tarajev
Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Silver Sepp
Neljas kohtunik: Marko Liiva