Kure jätkab kuuenda koha kursil

2 minuti lugemine

FC Kuressaare alistas jalgpalli Premium liigas kodus Viljandi JK Tuleviku 1:0 ja hoiab elus võimalust jõuda kuuendale kohale ning jätkata tabeli poolitamise järel tugevamas grupis.

„Me mõtleme konkreetsele eelseisvale mängule ja hooaja lõpus saame selle, mida väärime,“ ei olnud Kure peatreener Roman Kožuhhovski valmis kommenteerima tabeliseisu ja meeskonna võimalusi. „Ma punkte ei loe ja loodan, et poisid mõtlevad sama. Täna on esmane ülesanne puhata ja valmistuda kohtumiseks Legioniga.“

Samas on tabelis seitsmendat positsiooni hoidval Kurel kõik võimalused aste kõrgemale tõusmiseks valla. Kuuendal kohal asuval Narva Transil on ühe enammängitud kohtumise juures 29 punkti, Kuressaarel 27. Trans kohtub veel võõrsil Tammekaga, Kuressaare kodus JK Legioni ja võõrsil FC Floraga. Võrdsete punktide korral on edu Transil. Mängu parimaks valitud Otto-Robert Lipp ütles televisioonile antud intervjuus, et lubada ei saa midagi, aga meeskond teeb selle nimel kõvasti tööd ja kuues koht on eesmärk.

Tuulisel Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumise otsustavad sündmused leidsid aset 63. minutil, kui Tuleviku kaitsja Atanda tegi viimase mehena läbimurdel olnud Otto-Robert Lipule vea ja teenis punase kaardi. Kõigest paar minutit hiljem lõi Mattias Männilaan Tuleviku karistusalas olnud segaduse järel seisuks 1:0.

„Mäng iseenesest oli keeruline, kuid minu hinnangul oli enamus mänguajast initsiatiiv meie käes, kui pärast meie löödud väravat olnud periood välja arvata,“ rääkis Roman Kožuhhovski, lisades, et see on normaalne, sest vastasel tekkis rohkem ruumi ja nad soovisid tagasi mängida. „Meie aga mõtlesime juba tulemusele ja kui see lõik välja arvata, siis arvan, et mängisime vääriliselt.“

Kuigi Kure oli eduseisus ja enamuses jätkati ründavas stiilis ning kiirete ette söötudega otsiti ees olevaid ründajaid, kuid enamasti said palli külalised. „Meil on oma põhimõtted ja palli kontroll palli pärast pole meie põhimõte,“ selgitas Roman Kožuhhovski.

„Me oleme oma stiiliga meeskond ja hoiame sellest kinni. Arvan, et meil jäi puudu teisest väravast, kuigi see oli õhus ja väga lähedal. Me ei soovinud seisu hoida ja soovisime ise väravat lüüa.“

Roman Kožuhhovski ütles enda tunnustuse ja Otto-Robert Lipu mängu parimaks valimist kommeteerides, et meeskonnas suhtutakse sellistesse asjadesse rahulikult. „Tegelikult tegi palju tööd meeskond, aga Otto on rünnakul alati aktiivne ja terav, kuid seda tänu meeskonnale,“ lausus peatreener.

FC Kuressaare – Viljandi JK Tulevik  1:0 (0:0)

Mänguolud:  +12, vahelduv pilvisus, tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 126

Väravad: 66. Mattias Männilaan

Hoiatused: 75. Mattias Männilaan, 90+1. Silver Alex Kelder – 67. Abubakir Muidinov

Eemaldamine: 63. Ganiu Atanda

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Michael Schjönning-Larsen, Märten Pajunurm, Ranon Kriisa, Mairo Miil, Rauno Tutk, Silver Alex Kelder, Sander Seeman, Sander Laht, Mattias Männilaan, Otto-Robert Lipp (89. Rasmus Saar).

Varus: Magnus Karofeld, Oliver Rass, Peeter Klein, Igor Ustritski, Rasmus Saar, Andero Kivi.

Viljandi JK Tulevik: Marten Ritson, Kazeem Bolaji, Ganiu Atanda, Gerdo Juhkam, Tanel Lang, Daniel Tuhkanen (76. Nikita Komissarov), Herol Riiberg (66. Arc-En-Ciel Mintongo), Daniil Petrunin, Abubakir Muidinov, Kaimar Saag, Kristjan Kask.

Varus: Kaupo Kruusmäe, Nikita Komissarov, Hargo Liiving, Paul Odunayo Aderibigbe, Jevgeni Demidov, Raimond Mets, Arc-En-Ciel Mintongo.

Peakohtunik: Joonas Jaanovits

Abikohtunikud: Maikel Mikson, Risto Eelmaa

Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson