Kure jätkas Kalevi vastu võiduseeriat

2 minuti lugemine

Premium liigas alistas FC Kuressaare võõrsil Tallinna JK Kalevi 2:1 ning on sellega võitnud tänavu kõik kolm omavahelist kohtumist.

 Kure on tänavu Kalevit võitnud 3:0 ja 1:0. Viimati kaotati pealinlastele 2020. aasta oktoobris. „Teadsime, et tuleb keeruline mäng, sest Kalev on motiveeritud ja nii ka kujunes,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et oli keeruline ja raske füüsiliselt, sest lühikese ajaga mängiti kolmas kohtumine.

Tallinnas Kadrioru staadionil mängitud kohtumise avapoolaeg kulges võrdses võitluses. Kalev läks 34. minutil juhtima, kaks minutit hiljem Kure pärast pikka auti viigistas, kui võõrustajate väravavaht tõrjus Sander Lahe löögist palli enda ette Sten Reinkort lõi viielt meetrilt kindlalt 1:1.

Teise poolaja algul teenis Kalev penalti, kuid Magnus Karofeld tegi suurepärase tõrje.  77. minutil lõikas Rauno Tutk vastaste söödu, andis palli edasi Otto-Robert Lipule, kes lõi Kure 2:1 võiduvärava.

„Esimene poolaeg oli võrdne, aga teisel oli meil olukordi 3-4 ning parema realiseerimise korral oleks me tulemuse saanud varem,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Poisid väärivad kiitust, nad usaldavad üksteist ka siis, kui on raske. Mängijate suhtumine on kõrgel tasemel.“

Kure kasutas mõlema löödud värava puhul oma tugevusi ja taktikalisi lahendusi. Esimene tabamus sündis pika audi järel ja teine kõrge pressingu tulemusel. „Panustame oma tugevustele, mehed teavad neid ja panustavad,“ selgitas peatreener, kelle sõnul teati kuidas Kalev mängib, nendeks olukordadeks oldi valmis, kuigi mitmed võimalused jäeti ka kasutamata.

Viimases kolmes kohtumises oma otseste konkurentide Transi, Tammeka ja Kalevi vastu sai Kure kaks võitu ja viigi. „Meeskond näitas tahtejõudu, kvaliteeti ja mänguisu,“ kiitis Roman Kožuhhovski oma hoolealuseid.

„Keerulistes olukordades toetame kaaslasi ja püüame aidata. Täna oli keeruline olukord, sest Ingmar Krister Paplavskis on vigastatud ja varu väravavahti ei ole. Max on mängupraktikata ja kui midagi oleks juhtunud, siis Märten Pajunurm oli valmis postide vahele asuma.“

Ta lisas: „Mulle ei meeldi, et poisse püütakse kritiseerida väljakul toimuva eest. Me loeme meediat ja oleme kursis, mida mõned meie mängust arvavad. Me mängime kaasaegses stiilis tulemusele ja väravatele. Oleme mentaalselt juurde pannud, mängime oma tugevatele külgedele ja oleme üks paremaid selles osas.“