Kure piirdus Tammeka vastu viiga

2 minuti lugemine

Premium liigas oli FC Kuressaare võõrsil Tartu Tammeka vastu üritavama pool, kuid lõpuks tuli leppida 1:1 viigiga.

Tartus Tamme staadionil mängitud kohtumises oli Kure domineerivamaks pooleks, meeskond lõi rohkem võimalusi ja hoidis mängu enda kontrolli all. Juba 5. minutil asuti 1:0 juhtima, kui Tammeka väravavahi Richard Aland tabas palliga Mattias Männilaant, kellest pall väravasse põrkas. Kümme minutit hiljem jõudsid võõrustajad viigini, kui Joonas Soomre põhjustatud penalti realiseeris Kevin Mätas. Ka teisel poolajal oli Kuressaare üritavamaks pooleks, kuid võiduväravat lüüa ei õnnestunud. Paaril korral päästsid Tammeka Alandi tõrjed.

„Mängisime hea vastase vastu, oponent oli vääriline,“ tunnustas Kure peatreener Roman Kožuhhovski Tammekat, lisades, et peab seisma kindlalt jalgel ja teenitud punkt väljas näitab meeskonna head mentaalset seisu.

„Esimesel poolajal oli raske ja mäng tasavägine. Teisel olime paremad, aga realiseerimine vedas alt. Saanuks veel juurde panna, aga füüsiliselt oli keeruline ja märg väljak mõjutas. Lõpus jäi puudu kergusest, mis avaldus ka mängus.“

Miinus poolele saab kanda aga kohtumise lõpus vigastada saanud väravavahi Ingmar Krister Paplavskise olukord. „Ta seis on keeruline, vaatame homme, kuidas olukord on, aga ootame ja loodame kiiret paranemist,“ oli peatreener lootusrikas.