Roman Kožuhhovski: motivatsiooni võitmiseks andis Transi treener

2 minuti lugemine

Jalgpalli Premium liigas alistas FC Kuressaare koduväljakul Narva Transi 3:1, saarlaste peatreeneri Roman Kožuhhovski sõnul andis meeskonnale vajaliku motivatsiooni vastaste peatreeneri mängueelne kommentaar.

 „Mul ei olnud enne mängu vaja palju rääkida, sest nägin Transi peatreeneri kommentaare, millest kumas läbi meie alahindamine,“ rääkis Roman Kožuhhovski, lisades, et teda kui treenerit see motiveeris sada protsenti ja meeskonna mängueelsel koosolekul piisas vaid paaris sõnast.

Transi peatreener Aleksei Eremenko: “Ootan väga rasket mängu. Kuressaare on väga sirgjooneline meeskond, mängitakse mitte ilusa jalgpalli, vaid tulemuse nimel. Kui kaitstakse, siis üheksakesi. Mäng põhineb võitluse ja standardite peal. Selliste võistkondade vastu on alati raske mängida, aga valmistume ja loodame positiivsele tulemusele.”

Roman Kožuhhovski ütles, et pole Eremenko väidetega absoluutselt nõus ning rääkisin seda ka mängijatele, kes tulid väljakule ja näitasid vastupidist. „Poisid kindlasti lugesid seda ja said aru,“ lausus ta.

„Nii oli soov näidata, et kui tahate võita, siis tulge väljakule ja tõestage seda. Selles komponendis näitas meeskond veelkord, et tegusid tehakse jalgpalliväljakul, mitte kommentaarides.“

Kožuhhovski soovib, et kõik meeskonnad, kes Kuressaarde tulevad suhtuvad meeskonda austuse ja lugupidamisega. „Ma näen seda juba, et meid mingil juhul ei alahinnata ja seepärast on meil ka raskem mängida. Iga mäng on raske ja kõik võtavad, meid kui võrdväärset vastast ja minu soov on, et nii käituksid kõik võistkonnad,“ selgitas peatreener.

Samas tegi meeskonna olukorra raskemaks vahetult enne väljasõitu purunenud autobuss. „Minu praktikas oli see esmakordne juhus, kus kogu meeskond sõitis kohtumisele oma autodega. Oli erakorraline olukord, kus me olime sunnitud kiirelt reageerima,“ tõdes ta. „Meeskond näitas selles olukorras mentaalset tugevust, olime väljakul väsinud ja kujutan ette kui palju see nõudis energiat raskes olukorras saavutada tulemus.“

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises avas Kure skoori 15. minutil, kui palli saatis võrku Sander Laht. 12 minutit hiljem viigistas Volodõmõr Prõjomov. 32. minutil taastasid võõrustajad oma eduseisu, kui nurgalöögijärgses saginas lõi Dedetško omavärava. Lõppskoori vormistas 59. minutil Sten Reinkort.

„Mäng oli saja protsendiliselt meie kontrolli all,“ märkis Roman Kožuhhovski. „See, et meeskonnal on palliga mängides kerge ülekaal ei näita midagi, sest jalgpall sellest ei koosne. Pealtvaatajatele meeldib meie agressiivne mäng, lõime kaks väravat Florale ja Levadiale. Kuidas see näitab meie orienteeritust kaitsele, sest tegu on kaasaegse ründava jalgpalliga. Jalgpall muutub ja kiirused on suured. See on aga teinud meie olukorra samas raskemaks, sest kõik meeskonnad valmistuvad meie vastu tõsiselt.“

  1. augustil kell 17.00 Kuressaare staadionil

Mänguolud: +25, päikesepaisteline ilm, muruväljak väga heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 212

FC Kuressaare – JK Narva Trans  3:1 (2:1)

Väravad: 15. Sander Laht, 32. ov. Deniss Dedetško, 59. Sten Reinkort – 27. Volodõmõr Prõjomov

Hoiatused: 51. Sander Laht – 88. Deniss Dedetško

FC Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Michael Schjönning-Larsen, Märten Pajunurm, Sander Alex Liit, Rauno Tutk, Joonas Soomre, Oliver Rass, Silver Alex Kelder, Sander Laht, Mattias Männilaan, Sten Reinkort (77. Otto-Robert Lipp).

Varus: Magnus Karofeld, Andri Rõõmus, Otto-Robert Lipp, Aleksander Iljin, Marcus Puust, Rasmus Saar.

Narva JK Trans: Aleksei Matrossov, Kevin Aloe, Deniss Dedetško, Roman Nesterovski, Aleksandr Kulinitš (80. Artjom Škinjov), Bi Sehi Elysee Irie, Deniss Poljakov, Arseni Kovaltšuk, Oleksandr Koževnikov (65. Eduard Golovljov), Gleb Pevtsov (46. Cem Felek), Volodõmõr Prõjomov.

Varus: Maksim Pavlov, Cem Felek, Artjom Škinjov, Jegor Žuravljov, Martin Käos, Eduard Golovljov.

Peakohtunik: Andrei Karhu

Abikohtunikud: Silver Sepp, Lauri Salei

Neljas kohtunik: Priit Alekask