Rauno Tutk jõudis saja mängu klubisse

< 1 minuti lugemine

Pühapäevane kohtumine Tallinna FCI Levadia vastu oli Rauno Tutkile FC Kuressaare eest sajas mäng, mille jooksul ta on löönud ka kuus väravat.

„Eks aeg lendab, päris huvitav aeg on olnud, mõnus punt, tore on koos jalgpalli mängida, kui sats on kokkuhoidev ning kui tulemused ka tulevad, siis teeb see tuju aina rõõmsamaks,“ lausus 2019. aasta algul Kurega liitunud Rauno Tutk.

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et kindlasti on sada mängu Kure eest mehele, kes Premium liigas saab peagi täis 400 mängu oluline tähis. „Rauno on mängija, kes on eeskujuks juba kogenud, aga ka noorematele mängijatele. Selline mängija on igas meeskonnas ülioluline,“ rõhutas ta.

Roman Kožuhhovski on kasutanud Rauno Tutki erinevatel positsioonidel ja nii on mehel tulnud panustada kaitses, poolkaitses ja rünnakul, vaid väravapostide vahel pole saanud veel seista.

„Rauno on universaal, kes saab hakkama igas kohas ja võimeline täitma erinevaid rolle. Aga ta pole kasulik mitte ainult väljakul. Raunoga saab rääkida ka mängust ja tema nõu kuulavad ka teised mängijad,“ tunnustas peatreener oma meeskonna ühte liidrit.

Rauno Tutk enda rolli meeskonna edus üle ei tähtsusta ja tema hinnangul on praeguse edu taga kogu satsi sihikindel töö ja ühtsus. „Kõik mehed on ühe asja eest väljas, kõik õiged puslejupid on kokku saanud,“ leidis ta.

Samas on kindlasti asjakohane küsimus – kas 34-aastane mängumees saab Kure eest täis ka 200 liigakohtumist. „Nii palju välja ei vea,“ tunnistas Rauno Tutk pisut kõhklevalt. „Noored peavad peale tulema ja meie tulemused üle lööma.“