Kure jättis tabeliliidri kodus võiduta

3 minuti lugemine

Jalgpalli Premium liigas ei tundnud FC Kuressaare kodus Paide Linnameeskonna vastu mingit aukartust, võitles liidermeeskonna vastu kartmatult ja nii vormistati väärt 2:2 viik.

„Meie plaan oli avaldada Paidele maksimaalset survet ja kokkuvõttes meie taktika ka teostus,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et meeskonna ülesanne on praegu siiski oma emotsioone kontrollida, et enda oskusi mitte üle hinnata.

„Muidugi on kahju, et me kaotasime punkte, sest me juhtisime ja usun, et poisid väärisid võitu. Täna olime võidule lähedal ja see oleks olnud suurepärane tasu meeste tõsisele suhtumisele oma töösse. See räägib sellest, et kõik usuvad kaaslastesse ja mängitakse tulemusele.“

Viimastel hooaegadel on Kure Paide vastu kaotajaks pooleks olnud ja ka tänavuses ainsas kohtumises tunnistati nende 1:0 paremust. Seega olid Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises favoriidid külalised.

Kure alustas koduväljakul julgelt, vastast üritati kõrgelt pressida ja mängutempoga kaasa minna. Lahtises mängus olid aga Paidel mitmed võimalused ja korra tabati ka saarlaste väravaposti, head tööd tegi väravavaht Magnus Karolfeld.

Ja kui ei löö ise, lüüakse sulle. 19. minutil teenis Kure nurgalöögi ja Mattias Männilaan lõi palli peaga väravasse. Hästi alustati ka teist poolaega, kui Mairo Miili pika audi järel suudeti Paide taas üle mängida ja Silver-Alex Kelder lõi 2:1.

„Pikad audid on meie tugev relv ja kui Miil on olemas ja oleme ise agressiivsed tuleb ka tulemus. Iga riietusruumi värav lisab muidugi ka jõudu ja enesekindlust,“ rääkis Roman Kožuhhovski.

Peatreener ei usu, et mängule avaldas mõju Paide esimene kohtumine murul samas, kui Kurele oli see juba teine mäng. „Paide on väga kõrgete ambitsioonidega ja hästi komplekteeritud,“ märkis ta, lisades, et vajadusel on neil võimalused teha vahetusi.

Samas alustas Paide ilma oma keskväljamootori Sergei Mošnikovita, kes pärast Kure teist väravat kiirelt väljakule toodi. Roman Kožuhhovski ei usu, et Paide tema meeskonda alahindas. „Vastane alustas väga organiseeritult, distsiplineeritult ja agressiivselt,“ tunnustas ta oponente.

9 tabamusega liiga suurim väravakütt Henri Anier jäi seekord Kure vastu kuivale. „Meie keskkaitsjad ei andnud talle mingit võimalust,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Nad mängisid enesekindlalt, üks-üks olukordades oldi kaaslasi valmis kindlustama, kaasates vajadusel ka ründajad.“

Paraku lasti mõlemal korral viigistada, kui Sekou Amadou Camara rammis palli peaga nurgalöögi järel 23. ja 81. minutil Magnus Karofeldi väravasse. Taas said Kurele saatuslikuks standardolukorrad. Nurgalöögid on kahjuks kujunenud süsteemselt meeskonna Achilleuse kannaks.

„Liiga tippmeeskonnad on meile tõesti löönud väravad standarditest,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Ma arvan, et me palju muutma ei pea, detaile peame nendes olukordades kindlasti lisama. Poisid usuvad sellesse, mida teeme ja ilmselt jätame kusagil midagi lõpuni mängimata. Aga mulle meeldib, et nii esimese poolaja, kui mängu lõpus mängisime viimased viis minutit organiseeritult ja mehisuse piiril, aga jalgpall on meeste mäng.“

Kui üldiselt võib kanda mängu pluss poolele, siis miinuseks on seni 4 väravat löönud ründaja Mattias Männilaane põlvetrauma. „See kurvastas täna kõige enam, aga olen siin positiivselt meelestatud,“ oli Roman Kožuhhovski oma ründaja osas positiivselt meelestatud.

  1. mail kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

Mänguolud: +8, pilves ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 0, pole lubatud

FC Kuressaare – Paide Linnameeskond 2:2 (1:1)

Väravad: 19. Mattias Männilaan, 46. Silver Alex Kelder – 23., 81. Sekou Amadou Camara

Hoiatused: 55. Sander Seeman – 45. Martin Kase, 69. Sekou Amadou Camara

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Mairo Miil, Ranon Kriisa, Rauno Tutk (87. Oliver Rass), Märten Pajunurm, Michael Schjönning-Larsen, Sander Seeman, Joonas Soomre (88. Artjom Jermatšenko), Silver Alex Kelder, Sander Laht, Mattias Männilaan.

Varus: Roland Kütt, Oliver Rass, Tanel Neubauer, Artjom Jermatšenko, Aleksander Iljin, Ralf-Sander Suvinõmm, Rasmus Saar.

Paide Linnameeskond: Mattias Sapp, Rasmus Kallas, Ishaku Konda, Martin Kase, Karl Mööl, Kevor Palumets, Sander Sinilaid (62. Hindrek Ojamaa), Andre Frolov, Hadji Drame (62. Sergei Mošnikov), Henri Anier, Sekou Amadou Camara.

Varus: Mihkel Aksalu, Kristjan Pelt, Joel Kokla, Sergei Mošnikov, Hindrek Ojamaa, Siim Aer, Jaagup Luts.

Peakohtunik: Kristo Tohver

Abikohtunikud: Silver Kõiv, Karolin Kaivoja

Neljas kohtunik: Kevin Kaivoja