Saatuslik minut võttis Flora vastu võimaluse

Kuigi FC Kuressaare jäi koduväljakul FC Flora vastu 35. minutil 0:1 kaotusseisu püsiti Eesti meistri vastu korralikult mängus teise poolaja keskpaigani, kui lasti külalistel minutiga lüüa kaks väravat ja vormistada lõpuks 4:0 võidu.

„Riietusruumis oli meeleolu nagu pärast kaotust, kuid meeldib see, et kogu meeskond väljendas oma olekuga seda, et soovitakse Floraga konkureerida,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski ja lisas, et täna on see veel vara.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises võttis Flora mänguohjad kohe enda kätte ja surus täiega, aga väljakuperemehed pidasid vastu. Pärast esimese surve tagasilöömist hakkasid momendid tekkima ka saarlastel, neist parim oli Sander Lahel, kelle karistuslöögi Flora väravavaht Matvei Igonen tõrjus.

Paraku mindi vaheajale meistermeeskonna 1:0 eduseisus, kui 35. minutil saatis nurgalöögist tulnud palli peaga väravasse Markkus Seppik. Ka teisel poolajal püsis Kure kenasti mängus, kuni Konstantin Vasslijev lõi 70. ja Sergei Zenjov 71. minutil 3:0. Lõppseisu vormistas Rauno Sappinen 85. minutil.

„On olemas positiivseid momente, mida järgmistesse mängudesse kaasa võtta ja oli olukordi mida parandada,“ tõdedes Roman Kožuhhovski. „Meil oli kuni teise värava olukorrani maksimaalne distsipliin ja mängujoonisest hoiti kinni. Me täitsime oma ülesandeid, kuid füüsiliselt hakkasime järgi andma, sest kogu kohtumine Floraga tempos püsida on keeruline. Lõpus hakkasidki tulema vead.“

Kožuhhovski sõnul peab mängima maksimaalselt olukordades, kui ollakse palliga. „Sest Flora on ohtlik siis, kui me on palliga, tõmbame mängu laiali ja siis kiirelt kaotame palli. Seda me teame, aga karistati ära,“ lausus ta.

Roman Kožuhhovski hinnangul näitas Flora klassi ja tegelikult mängis Kure suuresti Eesti koondise vastu. „Me tahame konkureerida, teeme sammu edasi ja mina, kui treener näen, seda, et paneme juurde. Oli küll raske ja seis 0:4, kuid mänguliselt olime varasemast paremad,“ märkis peatreener.

1. aprillil kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

Mänguolud: +7, päikesepaisteline tuuline ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras

Pealtvaatajad: 0, pole lubatud

FC Kuressaare – Tallinna FC Flora  0:4 (0:1)

Väravad: 35. Markkus Seppik, 70. Konstantin Vassiljev, 71. Sergei Zenjov, 85. Rauno Sappinen

Hoiatused: 40. Sander Seeman – 66. Markkus Seppik

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Rasmus Saar, Mairo Miil, Ranon Kriisa, Märten Pajunurm, Michael Schjönning-Larsen, Sander Seeman (57. Rauno Tutk), Oliver Rass (71. Artjom Jermatšenko), Silver Alex Kelder, Sander Laht (57. Joonas Soomre), Mattias Männilaan.

Varus: Kristen Lapa, Tanel Neubauer, Rauno Tutk, Joonas Soomre, Artjom Jermatšenko, Aleksander Iljin, Sten Penzev.

FC Flora: Matvei Igonen, Kristo Hussar (73. Marco Lukka), Markkus Seppik, Märten Kuusk, Michael Lilander, Markus Poom, Martin Miller, Sergei Zenjov, Henri Välja (61. Konstantin Vassiljev), Henrik Ojamaa (79. Daniil Kuraksin), Rauno Sappinen.

Varus: Karl-Romet Nõmm, Marco Lukka, Rocco Robert Shein, Daniil Kuraksin, Konstantin Vassiljev, Rauno Alliku, Sten Reinkort.

Peakohtunik: Juri Frischer

Abikohtunikud: Riivo Stolts, Anni Rahula

Neljas kohtunik: Tomi Rahula