Kure langes Flora vastu lõpuminuteil

< 1 minuti lugemine

Premium liigas suutis FC Kuressaare võõrsil valitseva meistri FC Flora rünnakuid tõrjuda 88. minutini, mil Sergei Zenjov palli peaga Kaur Kivila selja taha seisuks 1:0 lükkas.

Roman Kožuhhovski tunnistas, et kaotus on valus, kuid tegelikult on tal kahetised tunded. „Mängu tulemus on kindlasti negatiivne, aga teisest küljest tegutses meeskond organiseeritult, näha oli kvaliteeti ning mehed said aru kuidas mängime ja pretensioone pole,“ lausus ta, lisades, et peab kaotuse vastu võtma, aga poisse võib kiita, igaühte eraldi ja meeskonda tervikult.

Esimesel poolajal pakkus väravas tõrjeid igale maitsele väravavaht Kaur Kivila, korra tabas pall Mattias Männilaane pealöögist ka Flora väravalatti. „Kivila meil selleks ongi, et kui on raske, siis aitab,“ märkis Kožuhhovski.

„Kaur annab poistele lisaenergiat ja annab poistele jõudu. Samas on ta hooaja arenedes saanud enesekindlamaks. Siin tuleb aga kiita ja tänada Maxi (Magnus Karlofeldi), kes väravavahtide treenerina teeb head tööd, sest ka Richard Meesit on oma mängus palju juurde pannud.“

Teisel poolajal Flora surve küll jätkus, kuid Kure mehed suutsid olukorra kontrolli all hoida ja ise teravate vasturünnakutega nõelata. Paraku õnnestus Floral üks olukord siiski ära lüüa. Roman Kožuhhovski hinnangul hakkas väsimus tunda andma.

„Flora surub alati lõpuni ja pingutab võidu nimel,“ lausus ta „Nad andsid lõpus krosse, kuid olukord sai alguse keskväljal, kus mehed veidi valesti asetsesid. Kontsentratsioonis andsime hetkeks järgi ja olukorda korralikult lõpuni ei mänginud.“

Suure koormuse sai keskkaitsja Karl Orren, kes tegutses liiga suurima väravaküti Mark-Anders Lepiku vastu. „Andsime erinevates olukordades ta ka üle, kuid momentide järgi ta Lepikuga tegutses. Tunneme teda hästi, parim väravakütt ja vajas rohkem tähelepanu. Orren sai hakkama,“ selgitas peatreener.

Roman Kožuhhovski sõnul saab miinuspoolele panna kohe kohtumise algul vigastada saanud Pavel Dõmovi väljakult lahkumine. „Kui Paša juba vahetust palus, siis oli see põhjendatud, muidu oleks ta jäänud,“ lausus ta.