Kure lõpetas kontrollkohtumised võiduga FK Jelgava üle

< 1 minuti lugemine

Haapsalu jalgpallihallis mängitud viimases hooajaeelses kontrollkohtumises võitis FC Kuressaare tänavu Läti meistriliigasse tõusnud FK Jelgava 3:1.

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et tegu oli väärilise sparringpartneriga. „Ei taha siinjuures Eesti klubide tasemega võrrelda, kuid kindlasti on tegu korraliku tasemega meeskonnaga ja meile on ka tähtis, et saaksime mängida mitte ainult Eesti võistkondadega,“ lausus ta.

Kohtumine algas Kure jaoks raskelt, meeskonnal kulus aega, et oma mängurütm kätte saada ja vajalikul tasemel sisse elada. Selle tulemusel jäädi ka 0:1 kaotusseisu. „Mõnes mõttes tuli see meile isegi kasuks, sest me pole sel aastal pidanud veel sellises olukorras olema ja nii tuli näidata sisu, et sellest seisust välja tulla,“ märkis peatreener.

Edasi said Kure mehed oma mängumootorile juba hääled sisse ja vaheajale mindi võrdses seisus, kui Sander Laht 45. minutil 1:1 viigi jalule seadis. Laht oli ka mees, kes teisel poolajal oma satsi 2:1 juhtima viis. Lõppskoori 3:1 vormistas Joonas Soomre 90. minutil.

„Me saime teisel poolajal rohkem momente ja kaks-kolm väravat oleks võinud veel lüüa,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Ülesanne oli, et püüame kõik 90 minutit oma stiilis pressinguga mängida ja suures plaanis saime sellega ka hakkama. Soovisime näha, kui hästi me praeguses ettevalmistuse faasis hooajaks valmis oleme.“

Roman Kožuhhovski sõnul on kindlasti mitmeid nüansse, mille kallal tuleb trennides järgmise kahe nädala jooksul tööd teha. „Meie uutele poistele oli see ka alles teine mäng ja nad kohanevad,“ tõdes peatreener.

„Oluline on, et kõik saaksid aru, kuidas me tahame mängida ja mida soovime väljakul saavutada. Peame tegutsema ühise rusikana ühise eesmärgi nimel. Sellega nüüd ka tööd teeme.“

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Märten Pajunurm, Moorits Veering (67. Marcus Allast), Sander Alex Liit, Joonas Soomre, Andrei Smirnov, Artjom Jermatšenko (85. Joonas Vahermägi), Karl Rudlof Õigus, Sander Laht, Mattias Männilaan (78. Aleksander Iljin), Mark Anders Lepik (65. Mathias Palts).