Kure lõpetas pika mängupausi viigiga

2 minuti lugemine

Jalgpalli Premium liigas näitas FC Kuressaare koduväljakul esinelikkuse pürgiva TJK Legioni vastu korralikku mängu ja kohtumine lõppes 1:1 viigiga, kusjuures teisel poolajal jäeti kerge vea tõttu lugemata saarlaste juhtvärav.

Kuressaare linnastaadionil mängitud kohtumises asusid külalised juba 11. minutil juhtima, kui Aleksandr Dmitrijevi sööt leidis tagapostist Kure kaitsjate poolt unustatud Kirill Nesterovi, kes palli peaga posti kõrvale suunas.

Seejärel teenis aga Kure lühikese aja jooksul kolm ohtlikku karistuslööki ja kolmas neist tõi ka tulemuse, kui Mattias Männilaan lõi 26. minutil peaga võrku Sander Lahe tsenderduse tehes seisuks 1:1.

Kure jätkas hoogsalt ja Männilaan võitles endale välja veel kaks head võimalust. 36. minutil murdis ta vasaku küljejoone juurest kasti, möödudes kahest kaitsjast ja saatis palli lati alla, kust väravavaht selle tõrjus. 41. minutil viis aga Artjom Jermatšenko läbisööt Männilaane kaitsjate seljataha, kus väravavaht jõudis vastu ja blokeeris.

Teisel poolajal jätkus lahtine mäng, kus Kuressaare kasutas kõrget pressingut. Võimalusi jagus mõlemale poolele, aga need jäid kasutamata. 58. minutil jõudis eesmärgile lähemale Kuressaare, kui Markus Allast suunas Lahe nurgalöögi peaga võrku, kuid peakohtunik Roomer Tarajev fikseeris vea.

Haigestunud kapten Sander Seemani asemel ülesandeid täitnud Märten Pajunurm ütles soccernetile antud intervjuus, et on suurepärane, et mehed on tagasi. „Koosseis on peaaegu täielikult tagasi, selle üle on väga hea meel, suvel saab kõvasti edasi vajutada,” lisas ta.

Kohtumine Legioniga võinuks Pajunurme hinnangul lõppeda kuidas iganes: “Üldiselt täitsime plaani päris hästi, aga see mäng oli ilmale kohaselt kord ühe käes, kord teise käes. Väga korralik andmine ja väga raske pingutus. Kohati olid meil väga head võimalused, saime üleval pressi peale, kohati sai Legion surve peale. Selline üles-alla edasi-tagasi käis, väga hea mäng oli.”

“Kindlasti oleks tahtnud võita, paar head võimalust oli ka. Vastase väravavaht tegi korra supertõrje, Männi sai veel löögile ja värava ees oli lahtiseid palle. Saime ka palli võrku, aga ju siis oli seekord väike viga, kahjuks ei lugenud. Oleks võinud meie võita, oleks võinud nemad võita. Suur austus vastasele ka, väga võitluslik ja lahtine mäng, mis oleks võinud mõlemale poole kukkuda.”

  1. juulil kell 19.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare – Tallinna JK Legion  1:1 (1:1)

  1. Mattias Männilaan – 11. Kirill Nesterov

Hoiatused: 30. Markus Allast, 45+1. Silver Alex Kelder, 64. Oliver Rass, 79. Sander Laht, 90+2. Michael Schjönning-Larsen – 18. Aleksandr Dmitrijev, 25. Aleksandr Volodin

Mänguolud: +25, päikesepaisteline ilm, muruväljak heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 242

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Michael Schjönning-Larsen, Markus Allast, Ranon Kriisa, Oliver Rass, Silver Alex Kelder (74. Rasmus Saar), Märten Pajunurm, Mairo Miil, Sander Laht, Mattias Männilaan, Artjom Jermatšenko (80. Otto-Robert Lipp).

Varus: Magnus Karofeld, Kristjan Kurim, Sten Penzev, Otto-Robert Lipp, Ralf-Sander Suvinõmm, Rasmus Saar, Andero Kivi.

Tallinna JK Legion: Ivans Baturins, Sigitas Olberkis, Artjom Artjunin, Sander Puri, Kirill Nesterov, Pavel Dõmov, Aleksandr Dmitrijev, Aleksandr Volodin, Aleksandr Šapovalov (80. Dmitri Kovtunovitš), Artur Šarnin, Albert Prosa (61. Nikita Andrejev).

Varus: Pavel Londak, German Šlein, Nikita Andrejev, Daniil Pankov, Daniel Fedotov, Aleksandr Nikolajev, Dmitri Kovtunovitš.

Peakohtunik: Roomer Tarajev

Abikohtunikud: Egerd Pajustik, Thor Vaas

Neljas kohtunik: Siim Rinken