Kure naiskonna kogenuim Liis Jaaku: kõige aluseks on tahtmine

2 minuti lugemine

FC Kuressaares jalgpalliga 15 aastaselt alustanud Liis Jaaku on jäänud oma klubile truuks siiani, sest tunneb end oma kodusaart esindades alati uhkena.

„Saaremaa ja FC Kuressaare tekitavad vastutustunde,“ tunnistas 29-aastane Liis Jaaku, lisades, et tal on rõõm esindada ühte naiskonda ning just see on teda ka motiveerinud, kuigi pikalt mandril elades tuleb ette keerulisi hetki, sest näiteks ei saa koos naiskonnaga treenida ja mängudele peab alati oma autoga igasse Eesti otsa sõitma.

„Aga tunnen, et need tunnid palliplatsil FC Kuressaare särgis annavad nii palju häid emotsioone, et raskused jäävad varju. Kõige algus on siiski tahtmine! Enda peas peavad prioriteedid olema paigas ning kui olen andnud “jah” sõna mängimiseks, siis leian ka võimaluse mängupäeval rivis olla.“

Mõlemale poolele teeb olukorra pisut keeruliseks asjaolu, et Liis Jaaku ei saa treenida koos FC Kuressaare naiskonnaga. Kuue aastast poega ja aastast tütart kasvatav Liis Jaaku leiab aga, et hea tahtmisega leiab endale alati võimalused.

“ Vaatamata sellele, et ka uusi mängijaid tuleb juurde oleme kujunenud olukorrast ikka üle saanud. Kuna ma olen juba niikaua mänginud, siis on kontaktid olemas. Hooaja algus on olnud tavaliselt keerulisem, kuid mängudega oleme koostöö lõpuks ikkagi paika saanud,“ leidis Liis Jaaku.

Jalgpalli juurde ja FC Kuressaaresse sattus Liis Jaaku tegelikult juhuslikult. 2006. aasta sügisel läks ta sõbrannale trenni vastu ja kuna lõpuni oli veel aega, siis tollane treener Margus Kuusk ütles, et mis sa ikka niisama ootad – tule ka mängima. „Nii ma teksades oma esimese minitrenni saingi ja edasi läks nii, et sõbranna lõpetas mängimise ent ma olen siiani naiskonda jäänud,“ meenutas kaitsja.

FC Kuressaare kasuks 1 värava löönud Liis Jaaku on 152 liigakohtumisega nüüd naiskonna kõige enam mänge mänginud mängija. „Aastate jooksul meenutan tegelikult enim ikka ja jälle Saarte mänge Ahvenamaal ja Wighti saarel,“ rääkis ta.

„Jalgpallurina olid need õpetlikud mängud ja samas ka meie FC Kuressaare kambavaimu suurendavad. Kuigi neist on juba aastaid, siis mälestused on värsked! Mul ei jää enamasti üksikud mängud meelde, kuid siiski meenub 2012. aasta hooaeg tervikuna, mil mind naiskonna parimaks mängijaks valiti. See on kindlasti meeldejääv.“

Praeguses eriolukorras toimetamine on sportlastele ja ka jalgpalluritele keeruline. Lisaks sellele, et Liis Jaaku on Saue gümnaasiumis klassiõpetaja ja tegeleb haridusliku erivajadusega lastega on ta veel tüdrukute treener Saue Jalgpalliklubis.

Individuaalselt treenib ta peatreener Roland Küti saadetud kavade järgi ning kuna abikaasa ja poeg tegelevad samuti jalgpalliga, siis on kergem hakkama saada. Veebruaris alustas Liis Jaaku ka treenerikoolitusega.

Aastase vaheaja järel taas esiliigasse naasnud Kure naiskonna võimalusi hindab Liis Jaaku vaatamata noorele koosseisule heaks. Talle meeldib, et naiskond on jäänud suuresti samaks ja et ka teised tüdrukud on leidnud endas motivatsiooni jätkata.

„Mida parem on võistkonna kokkumäng, seda kõrgemat kohta võib hooaja kokkuvõttes ka loota,“ leidis Jaaku, kes usub, et esikolmik oleks Kurele veel liiast, aga vähemalt turniiritabeli keskele peaks end mängima küll.

Peatreener Roland Kütt ütles Liis Jaakut iseloomustades, et tegu on naiskonna kõige kogenuma mängijaga. „Kuna Liis ei saa palliga palju trenni teha, siis tehnika on tema nõrgemaid kohti, aga samas kompenseerib ta selle oma tahtmisega,“ märkis ta.

„Treenerina panustan Liisi peale, sest ta on riietusruumis ning väljakul oma küpsuse ja kogemuste poolest üks naiskonna liidreid. Noorematele on ta kindlasti eeskujuks, näidates kuidas suhtuda mängudesse ja jalgpalli töiselt. Liis on lapsevanem ja ta ei ela Saaremaal, aga kuna soov mängida jalgpalli on suur, siis on ta võimalusel alati kohal, tuleb ja mängib kirega, sest tal on armastus jalgpalli vastu.“