Alver Kivi

Kure naiskonnal esiliigas 12 vastast

< 1 minuti lugemine

Eesti naiste jalgpallimeistrivõistluste esiliigas osaleb 13 võistkonda ja hooaeg algab 5. aprillil.
FC Kuressaare peatreener Roland Küti sõnul on hea, et kohtuda saab paljude erinevate vastastega ja saab palju erinevaid mänge. “Eelmisel aastal oli viis vastast ning kõik olid tuttavad ja teadsid juba ette, kuidas nad mängivad,” lausus ta.
“Sel hooajal on naiskondades erinevusi rohkem. Samas pole enam väljalangemise ohtu kuna teist liigat ei ole ja seepärast pole ka seda stressi. Saab keskenduda mängulistele vigadele ja asjadele, kus on vaja juurde panna.”
Esiliiga koosseis: Tallinna FC Ajax, Tallinna FC Flora II, Tallinna JK Legion, JK Tallinna Kalev II, Tartu JK Tammeka II, FC Kuressaare, FC Elva, JK Narva Trans, Põlva FC Lootos II, Kohtla-Järve JK Järve, JK Tabasalu, Rakvere JK Tarvas ja Jõhvi FC Phoenix.
Esiliiga võistlussüsteem: Võistkonnad mängivad kõigepealt omavahel 1 (ühe) ringi ning esimese ringi lõpuks koguneb võistkondadele 12 mängu. Pärast esimest ringi mängivad vastavalt tulemustele 1.–7. ja 8.–13. koha saavutanud võistkonnad omavahel veel 1 (ühe) ringi. Peale kahte ringi koguneb 1.–7. koha võistkondadele 18 mängu ja 8.–13. koha võistkondadele 17 mängu. Kõik esimeses põhiturniiris teenitud punktid ja tulemused võetakse kaasa teise põhiturniiri.