Kure oli võitmas, kuid lõpuminutid andsid vaid viigipunkti

2 minuti lugemine

Premium liigas omas FC Kuressaare võõrsil Tallinna JK Legioni vastu initsiatiivi, ründas ja lõi väravavõimalusi, kuid taas anti lõpuminutitel võit käest ja nii tuli leppida 2:2 viigiga ja 1 punktiga.

„Nagu kaotasime ja siis võitsime ning lõpuks viigistasime,“ võttis peatreener Roman Kožuhhovski mängu kokku. „Teadsime, et tuleb keeruline mäng, meie vastasseisud on olnud Legioniga põhimõttelised ja olime selleks lahinguks valmis. Oli üks selliseid kohtumisi, kus avaldasime vastasele palju survet, tegime palju pealelööke, kuid võit jäi vormistamata.“

Tallinnas Sportland Arenal mängitud kohtumist alustasid Kure mehed hoogsalt ja juba esimestel sekunditel sai Sten Reinkort ohtlikult pealelöögile. Võõrustajad suruti oma värava alla ning vastane keskendus vasturünnakutele ja 30. minutil viiski Pavel Dõmov hiilgava kauglöögiga oma meeskonna juhtima. „Lasime lüüa endale mitte just loogilise värava, kuid mehed olid jätkuvalt oma võidus kindlad,“ lausus Kožuhhovski.

Teine poolaeg jätkus samas taktis ja saarlased jõudsid esimest korda sihile 72. minutil, kui Legioni väravavaht Baturins palli käest pudistas ja Rauno Tutk mänguvahendi väravasse kõmmutas.

Seejärel tegutses Legioni karistusalas enesekindlalt Otto-Robert Lipp, kes 85. minutul Kure 2:1 juhtima viis. Paraku lasti kolm minutit hiljem Legionil viigistada. See oli tänavu juba kolmas kord, kui Kure lasi endale lõpuminutitel värava lüüa.

„Peame sellistes olukordades olema keskendunumad,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Aga positiivset oli siiski rohkem kaasa võtta ja põdema seda ei saa jääda. Teeme kindlasti õiged järeldused.“

Samas on meeskonnas juba probleeme vigastustega. Daniel Tuhkanen sel hooajal enam ei mängi, Rasmus Saarel kulub raviks viis-kuus nädalat. Kohtumises murdis käeluu Michael Schjönning-Larsen, kes siiski mõne aja pärast treeningutega liitub ja peaks järgmises kohtumises olema mänguvalmis.

Meeskonna sügavusest annab märgi fakt, et pärast paremkaitsja Larseni vigastust asus samale positsioonile ründaja Mattias Männilaan. „Ta on ka varem sellel kohal mänginud ja see andis meile ka võimaluse rakendada kogu meie rünnakujõudu ühe korraga,“ märkis Roman Kožuhhovski.

 

  1. märtsil kell 19.30 Sportland Arenal

Mänguolud: +3, selge ilm, kunstmuru heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 190

Tallinna JK Legion – FC Kuressaare 2:2 (1:0)

Väravad: 30. Pavel Dõmov, 88. Daniel Fedotov – 73. Rauno Tutk, 85. Otto-Robert Lipp

Hoiatused: 47. Daniil Pankov, 57. Ivan Timofejev, 72. Mihhail Kolobov, 77., 78. Deniss Belov (peatreener) – 75. Sander Alex Liit, 82. Sten Reinkort

Eemaldamine: 78. Deniss Belov (peatreener)

Tallinna JK Legion: Ivans Baturins, Nikita Salamatov (88. Markus Vaherna), Aleksandr Volodin, Mihhail Kolobov, Daniil Pankov (88. Filipp Drabinko), Pavel Dõmov, Nikita Ivanov, Stefan Tšendei, Aleksandr Nikolajev, Ivan Timofejev (57. Daniel Fedotov), Aleksander Švedovski (80. Deniss Drabinko).

Varus: Pavel Londak, Mihhail Tõsjatov, Vladislav Jegorov, Daniel Fedotov, Mathias Palts, Deniss Drabinko, Filipp Drabinko, Vladimir Ištšenko, Markus Vaherna.

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Michael Schjönning-Larsen (48. Otto-Robert Lipp), Märten Pajunurm, Ralf-Sander Suvinõmm, Sander Alex Liit, Mairo Miil, Silver Alex Kelder, Rauno Tutk (73. Sander Seeman), Sander Laht, Sten Reinkort, Mattias Männilaan.

Varus: Magnus Karofeld, Markus Allast, Moorits Veering, Oliver Rass, Joonas Soomre, Sander Seeman, Tristan Toomas Teeväli, Sten-Egert Paap, Otto-Robert Lipp.

Peakohtunik: Juri Frischer

Abikohtunikud: Sander Saga, Silver Sepp

Neljas kohtunik: Joonas Jaanovits