Männilaane kübaratrikk kandis Kure esimesele võidule

2 minuti lugemine

Premium liigas võitis FC Kuressaare võõrsil Mattias Männilaane viie minuti jooksul löödud väravatest JK Tallinna Kalevi 3:0 ja meeskond avas sellega oma tänavuse võiduarve.

„Selles ongi jalgpalli võlu, sest meie kaotasime Transi vastu mängu 2 minutiga, seekord 5 minutiga vormistamise ise ära,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Kuigi lõime viie minutiga, siis ei saa mängu lõikudeks jagada, sest kokkuvõttes on ju ikkagi 90 minutit ja lisaaeg ning edu tõi seekord kogu mäng.“

Tallinnas Sportland Arenal mängitud kohtumises avati skoor 56. minutil, kui Mairo Miili pikast audist andis Sten Reinkort palli edasi Mattias Männilaanele, kes palli täpse löögiga väravasse saatis.

Kolm minutit hiljem andis Sander Laht karistuslöögist tsenderduse Kalevi trahvikasti, kus oli taas aktsioonis, kes saatis palli teist korda võõrustajate väravõrku. Mõõdus veel vaid kaks minutit, kui paremalt äärelt tsenderdas Mairo Miil palli penaltipunktile ja Männilaan kõmmutas mänguvahendi ühe puutega ristnurka.

„Standardolukordadest ja audi sissevisetest sündivad väravad ongi meie üks tugevamaid külgi ning peame püüdma seda kasutada. Kvaliteet ja ressursid on  meil olemas, et võtta nendest olukordadest välja maksimum,“ selgitas Roman Kožuhhovski.

Kahe esimese vooru järel võiduta olnud meeskondade vastasseisu esimesel poolajal oli ka domineerivam pool Kuressaare, kes kontrollis rohkem palli ja lõi ka võimalusi, mis jäid paraku realiseerimata. Kure väravas seisnud Kristen Lapal oma oskusi näidata ei tulnud.

„Me olime esimestest sekunditest piisavalt keskendunud ja kontserteeritud ning meeldis poiste suhtumine,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Just see kuidas mehed sellele mängule tulid oli suhtumine kohe alguses tunda. Igas olukorras oldi enesekindlad ja tugevad. Ka esimesel poolajal olid meil võimalused väravat lüüa, aga teisel poolajal andis meeskondlik töö tulemuse. Saime mängida oma mängu ja iga edu taga oli enesekindlus.“

Järgmine kohtumine on Tallinna Legioniga, kuhu Kure peaks eeldatavalt minema favoriidina. „Jalgpall sellepärast ongi huvitav, et iga mäng on uus ja tulemust ennustada keeruline. Kui jätkame sellise suhtumisega, siis on positiivne tulemus võimalik,“ lausus Roman Kožuhhovski.

  1. märtsil kell 14.30 Sportland Arenal

JK Tallinna Kalev – FC Kuressaare  0:3 (0:0)

Mänguolud: +4, päikesepaisteline ilm; kunstmuru väga heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 219

Väravad: – 56., 59., 61. Mattias Männilaan

Hoiatused: 45+2. Ats Purje, 81. Ioan Jakovlev – 78. Silver Alex Kelder

JK Tallinna Kalev: Stiven Raider, Daniil Sõtšugov, Valeri Stepanenko, Marek Kaljumäe, Hugo Palutaja, Daniil Petrunin, Reinhard Reimaa (65. Ramon Smirnov), Ats Purje, Vadim Mihhailov, Ioan Jakovlev, Hannes Anier.

Varus: Maico Rimmel, Alexander Kapitan Bergman, Kaspar Laur, Mark Mälksoo, Ramon Smirnov, Taavi Jürisoo, Markus Riisenberg, Mikk Johannes Siitam, Karl Stefan Lill.

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Mairo Miil, Märten Pajunurm, Ralf-Sander Suvinõmm, Sander Alex Liit, Rasmus Saar (45+1. Michael Schjönning-Larsen), Silver Alex Kelder (85. Sander Seeman), Rauno Tutk, Sander Laht (85. Sten-Egert Paap), Mattias Männilaan (73. Otto-Robert Lipp), Sten Reinkort (85. Aleksandr Iljin).

Varus: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Markus Allast, Moorits Veering, Sander Seeman, Tristan Toomas Teeväli, Sten-Egert Paap, Otto-Robert Lipp, Aleksander Iljin.

Peakohtunik: Kristo Külljastinen

Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Jaan Roos

Neljas kohtunik: Kristjan-Eric Lääne