Kure sai Tammekalt napi kaotuse

2 minuti lugemine

Premium liigas sai FC Kuressaarele üks ebaõnnestunud palli minemalöömine oma kastist saatuslikuks ja nii tuli tunnistada võõrsil Tartu JK Tammeka 1:0 paremust.

Kure mängis Tammeka vastu kaks erinevat mängu, kus üks oli enne sisse lastud väravat, kui tegutseti passiivselt ja võõrustajad omasid initsiatiivi. Teine algas pärast kaotusseisu jäämist, kui võeti jalad kõhu alt välja, mäng saadi käima ja võeti initsiatiiv, mis seekord kahjuks väravat ei toonud.

Peatreener Roman Kožuhhovski ütles, et raske algus oli ootuspärane. „Meil kulus aega väljakuga ja pikast sõidust kohanemiseks,“ lausus ta. „Seepärast ei ole me tulemusega rahul, kuid esimese poolaja lõpp ja teine poolaeg olid meie päralt.“

Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul mängitud kohtumises haaras Tammeka  kohe initsiatiivi ja eesmärgile jõuti 16. minutil, kui Markus Allast klaaris Henri Välja tsenderduse vastu Sander Kapperit, kes saatis 13 meetrilt terava löögiga palli posti kõrvale seisuks 1:0.

Sealt alates kaldus kontroll mängu üle üha enam Kure kätte. Kuressaarel olid poolvõimalused Oliver Rassil, Sten Reinkortil, Otto-Robert Lipul ja Mattias Männilaanel.

„Kui võtta mängu iseloomu, siis oleks meeskond väärinud enamat,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Võidu vormistamisel jäi puudu palju faktoreid, kuid vajalik värav oli õhus ja liikusime selles suunas. Põdeda ei saa, sest järgmine mäng Floraga juba ootab.“

Samas on Kurel jätkuvalt palju vigastatuid, mistõttu tuli mängida harjumatus koosseisus ja meestel uutel positsioonidel. Puudusid vigastusega Märten Pajunurm, Mairo Miil, Rasmus Saar, Michael Schjönning-Larsen, Daniel Tuhkanen, Ralf-Sander Suvinõmm ja Aleksandr Iljin, Artjom Jermatšenko ja Sten Penzev on kaitseväes ning punase kaardi tõttu jäi eemale Sander Seeman.

„Peame tegutsema olukorrast lähtuvalt,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Muidugi läheb kohanemiseks aega, aga kõik andsid endast parima ja meil on kõik mehed olulised. Muidugi annaks veelgi pikem pink meile võimaluse lisakäiguks, aga usaldame kõiki oma mehi.“

  1. aprillil kell 19.30 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Tammeka – FC Kuressaare  1:0 (1:0)

Mänguolud: +3, vahelduv pilvisus, kunstmuru heas seisukorras

Pealtvaatajaid: 188

Väravad: 16. Sander Kapper

Hoiatused: 26. Gerdo Juhkam, 28. Sander Kapper, 69. Tanel Tammik, 83. Tanel Lang, 90+4. Patrick Genro Veelma – 24. Silver Alex Kelder

Tartu JK Tammeka: Carl Kaiser Kiidjärv, Tanel Lang (84. Ats Toomsalu), Gerdo Juhkam, Tanel Tammik, Patrick Genro Veelma, Reio Laabus, Sander Puri, David Addy (36. Carl Robert Mägimets), Henri Välja, Artur Uljanov (69. Aleksandr Kuhharev), Sander Kapper.

Varus: Marcus Agarmaa, Karl Läänelaid, Ats Toomsalu, Martin Jõgi, Carl Robert Mägimets, Giacomo Uggeri, Egert Naruson, Aleksandr Kuhharev.

FC Kuressaare: Kristen Lapa, Sander Alex Liit, Markus Allast, Moorits Veering, Mattias Männilaan, Rauno Tutk (78. Tristan Toomas Teeväli), Silver Alex Kelder, Oliver Rass, Sander Laht, Otto-Robert Lipp, Sten Reinkort.

Varus: Magnus Karofeld, Joonas Soomre, Tristan Toomas Teeväli, Kristjan Kurim, Sten-Egert Paap.

Peakohtunik: Joonas Jaanovits

Abikohtunikud: Aron Härsing, Thor Vaas

Neljas kohtunik: Kristjan Kattus