Haavatud Kure vormistas kodus olulise võidu

2 minuti lugemine

Premium liiga kodusele kohtumisele Pärnu Vaprusega lühikese pingiga tulnud FC Kuressaare vormistas vajaliku 3:2 võidu ja tõusis tabelis kõrgele viiendale kohale.

„Me väärisime võitu ja tegutsesime praktiliselt kogu kohtumise enesekindlalt,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et 3 punkti teeniti välja just oma meeskondliku mänguga.

FC Kuressaarel on hetkel erinevatel põhjustel eemal kümme mängijat. Kohtumisele Kuressaare kunstmuruväljakul tuli Kure olukorras, kus suurim probleem just ääremängijatega ning nii pidi Roman Kožuhhovski nendele positsioonidele paigutama Oliver Rassi ja Rauno Tutki ehk mehed, kellele see pole tavapärane mängukoht.

Lisaks vigastas juba kolmandal minutil võitlusolukorras põlve keskkaitsja Ralf-Sander Suvinõmm, kes kanderaamil väljakult ära kanti ja haiglasse uuringutele viidi. Nii tuli sekkuda Moorits Veeringul ja saarlaste kaitseliin pidi jätkama harjumatus rivistuses.

Sellele vaatamata võtsid väljakuperemehed mänguohjad enda kätte ja ründeliin hoidis pärnakate kaitseliini tule alla. Poolaeg võideti Mattias Männilaane 14. ning Sten Reinkorti 32. minuti penaltist ja 45.+2 tabamusest 3:0.

„Kõige halvem moment tänasest kohtumisest on muidugi Suvinõmme trauma ja loodan, et ta taastuks võimalikult kiirelt,“ sõnas Roman Kožuhhovski, kelle sõnul tegutseti ka taktikaliselt tavapärasest teisiti.

„Me peame suutma teha lähtuvalt olukorrast muudatusi. Me ei tegutsenud kaitsest lähtuvalt vaid rõhusime oma tugevustele, mis on organisatsioon ja kiired üleminekud ning me teadsime, kuidas vastane mängib. Sada protsenti plaan töötas.“

Teisel poolajal oli kerge ülekaal Vaprusel, kuid momente eriti ei loodud, kuni 66. minutil nurgalöögi olukorrast üks tagasi löödi. Kaks minutit hiljem sai Sander Seeman veel ka punase kaardi ja Kure jäi vähemusse. Külalised suutsid 3. üleminutil penaltist küll veel ühe värava lüüa, kuid võit jäi võõrustajatele.

„On loomulik, et meeskond kes soovib kaotusseisu tagasi mängida paneb aktiivsuses juurde,“ põhjendas Roman Kožuhhovski teise poolaja arenguid. „Mingil hetkel jäime küll kümnekesi, kuid see ei viinud meid verest välja ja suutsime organiseeritult edasi tegutseda. Praegu on kõige tähtsam, et meeskond suudab raskete perioodidega toime tulla ja meil on hetkel keeruline seis.“

Roman Kožuhhovski hinnangul on positiivne see, et nii Männilaan, kui Reinkort lõid värava. Esile tõstis ta ka seda, et Oliver Rass pole sel positsioonil üldse mänginud ja see oli tal sel aastal üldse esimene mäng ning ka Markus Allastil ja Moorits Veeringul olid tänavu esimesed kohtumised. „Suutsime vastu pidada ja kannatada, et saavutada tulemus,“ tunnustas peatreener oma hoolelaluseid.

„Suur tänu ka meie poolehoidjatele, kes on aktiivselt staadionil meid toetanud ja isegi Tallinnas mängitud kohtumine Legioniga oli meie jaoks kui kodumäng. Ja ka täna andis nende energia meile jõudu.“