Kure suurim värvakütt klubis ei jätka

2 minuti lugemine

Lõppenud hooajal jalgpalli Premium liigas FC Kuressaare kasuks 15 väravat kõmmutanud Sten Reinkort jääb oma panusega meeskonna viienda koha saavutamisel rahule ja loodab karjääris sammu edasi teha.

„Plaanid on paigas,“ ütles lõppenud hooajal Kures kõige enam mänguminuteid teeninud 24-aastane Sten Reinkort, lisades, et Kuressaares ta ilmselt enam ei jätka, aga konkreetsemalt ta veel rääkida ei saa.

Ründaja hinnangul oli tal isiklikus plaanis hea hooaeg, sest lõi meeskonnas kõige rohkem väravaid, tipuründajana sai mängida kõikides mängudes ja rünnakuteravus läks palju paremaks. „ Seepärast olen väga rahul,“ lausus ta.

Kuigi eelmisel hooajal sai Sten Reinkort FC Floras vähe mänguaega, siis tema sõnul see tegutsemist Kure eest ei seganud ning pigem oli mängunälg suur ja see tuli isegi kasuks. Nii lõi ta 15 väravat, aga raiskas ka palju võimalusi. Pealelöökide arvestuses oli ta liigas kolmas mängija.

„Kindlasti aitas sellele kaasa ka Kure mängustiil, sest päris palju tekkis väravavõimalusi ja oleks saanud neid isegi rohkem lüüa,“ tõdes Sten Reinkort, lisades, et mäng kahe ründajaga tekitas ees väga palju värava olukordi.

Küsimusele, kas Sten Reinkort kohandas oma mängustiili vastavalt Kure taktikale või Kure vastavalt Reinkorti ründaja omadustele vastas ta, et pidi ikka saarlaste mänguplaani omaks võtma ja mängis nii, kuidas treenerid nõudsid. „Kure mängustiil on Eestis omanäoline, selle märksõna on palju võitlust ja sirgejoonelist tegutsemist. Selles suhtes see toimis väga hästi,“ leidis ründaja.

Sten Reinkorti plussiks kujunes ees hea palli omaksvõtmine, selle kehaga katmine ja üks-üks võitlus kaitsjaga. Ründajana lõi ta võimalusel kohe peale, kuid jagas täpseid sööte ka meeskonnakaaslastele.

„Tegelikult olen ma rahul sellega, et arenesin mängijana igas elemendis ja väravaid tuli. Palli katmisi ja kahevõitlusi oli palju ning realiseerimine värava ees tuli ka üldiselt välja,“ lausus Reinkort. „Eks ründajana oleks võinud mõned head võimalused veel ära lüüa. Meeskondlikult oli kohti, kus kaotasime punkte ja lõpuminutitel andsime palju ära.“

Premium liiga väravaküttide edetabelis edestasid Sten Reinkorti Zakaria Beglarishvili (FCI Levadia) 21 ja Robi Saarma (Paide Linnameeskond) 16 väravaga. „Eks kolmas koht on ikka tähtis, aga peamine, et väravaid tuli,“ märkis ründaja.