Kure teenis Narvas raske viigipunkti

2 minuti lugemine

Premium liigas jätkus tänavune tuline vastasseis FC Kuressaare ja JK Narva Transi vahel võitlusliku 0:0 viigiga.

Kui esimese mängu oli kodus võitnud Kure 0:2 kaotusseisust 3:2, siis esimeses kohtumises Narvas tunnistati Transi 1:0 paremust. Seekord Kreenholmi staadionil mängitud vastasseisus oli Kure esimesel poolajal parem, kuid ei suutnud oma võimalusi realiseerida, teisel poolajal oli domineerivamaks pooleks pigem Trans.

„Me peame selle teenitud viigipunkti lugema enda jaoks positiivse poole peale,“ märkis peatreener Roman Kožuhhovski. „Meil oli pärast pikka bussisõitu oluline võimalikult hästi mängu sisse saada. Kulutasime väga palju jõudu, kuid mängisime distsiplineeritult ja seepärast usun, et väärisime seda viiki.“

Võõrustajad alustasid teravalt, kui Geoffrey mängis vasakus ääres üle Rauno Tutki, murdis kasti ja Magnus Karofeld pidi väravas oma oskusi demonstreerima. Kure poolelt oli esimene võimalus Sören Kaldmal, kes Sander Lahe tsenderdusest peaga löögile sai.

20. minutil tuli Mairo Miilile audi sisseviskest pall tagasi ja tema tsenderdust sai Silver Alex Kelder peaga suunata, kuid Transi väravavaht Matrossov lükkas palli üle lati. Teine poolaeg oli just alanud, kui taas tegi hea tõrje Karofeld. Edaspidi toimus väljakul rohkem võitlust ja eriti ohtlikke pealelööke kumbki pool enam ei teinud.

Roman Kožuhhovski sõnul oli momente mõlemal meeskonnal ja Trans oli domineerivamaks pooleks, kuid tema mehed vastasid organiseeritud mänguga. „Kohati oli väga keeruline,“ tõdes ta.

„Me oleme mänginud viimased mängud Flora, Levadia, Paide ja Transiga, ehk meeskondadega, kes mängivad kõrgetele kohtadele. Mängida selliste meeskondade vastu tulemusele nõuab mitte ainult füüsilist vaid ka vaimujõudu, seepärast on tunda väsimust.“

Nüüd tuleb koondise mängude tõttu liigas paus. Roman Kožuhhovski annab oma meestele sissejuhatuseks paar vaba päeva ja siis alustatakse uue hooga. „Meil on 13. septembril kodus mäng Levadiaga ja valmistume selleks,“ lausus peatreener, kelle sõnul on tema jaoks septembris eesseisvad kohtumised lähikonkurentidega veel kaugel ja võtta tuleb vastane korraga.

  1. augustil kell 13.00 Narva Kreenholmi staadionil

Mänguolud: +19, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras.

Pealtvaatajaid: 315

JK Narva Trans – FC Kuressaare  0:0

Hoiatused: 70. Maksim Tšerezov, 77. Arseni Kovaltšuk – 81. Sander Seeman, 90+2. Joonas Soomre

JK Narva Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Ivanjušin, Aleksandr Zakarljuka, Maksim Tšerezov, Nikita Mihhailov, Artjom Škinjov (75. Nurlan Novruzov), Roman Sobtšenko (66. Viktor Plotnikov), Bi Sehi Elysee Irie, Martin Käos, Arseni Kovaltšuk, Chinedu Geoffrey.

Varumängijad: Maksim Pavlov, Nikita Savenkov, Nurlan Novruzov, Sergei Kondrattsev, Viktor Plotnikov.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Sören Kaldma, Ranon Kriisa, Oliver Rass, Joonas Soomre, Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Mairo Miil, Rauno Tutk, Sander Laht, Mattias Männilaan.

Varumängijad: Roland Kütt, Michael Schjönning-Larsen, Daniel Tuhkanen, Tanel Neubauer, Elari Valmas, Sten Penzev.

Peakohtunik: Eiko Saar

Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Dmitri Vinogradov

Neljas kohtunik: Maksim Ramazanov