Kure tegi Kalju tiitlivõidu võimalikult raskeks

Vigastustest räsitud ja koosseisu probleemidele vaatamata võitlesid Kure mehed Nõmme Kalju vastu lõpuni ning alles lõpuvile kõlades võisid 1:0 võidu saanud pealinlased tantsu lahti lüüa.

Eesti meistriks tulnud Nõmme Kalju kapten Alo Bärengrub pidi pärast mängu tõdema: “Kuressaare sai täna oma tööga väga hästi hakkama, aga võitsime ja teenisime tiitli auga välja!”

Teisipäeval Kuressaare staadionile FC Kuressaare vastu meistritiitlit vormistama sõitnud Nõmme Kalju kohtas saarlaste südi vastupanu, sest eesmärgile jõuti alles 84. minutil. Kaitsjad unustasid kastis valveta just sisse tulnud Kristen Viikmäe, kes oma esimesest puutest kohe skoori tegi.

Kaljul oli hea võimalus skoori avamiseks juba 51. minutil. Kure kaitsjad tõmbasid kastis maha Tarmo Neemelo ja vea fikseerinud küljekohtuniku märguande peale määrati nõmmekate kasuks penalti. Kuid Riido Reiman tõrjus Jüri Jevdokimovi löögi.

FC Kuressaare peatreener Sergei Zamogilnõi muidugi on natuke raske sellisel hetkel ja pärast sellist võitlust kaotada. „Aga nemad võitsid ja teha pole midagi,“ märkis ta, lisades, et meeskond on viimasel ajal mänginud niipalju mänge, et poistele tuleb au anda, sest nad on vapralt vastu pidanud.

Lisaks paljudele vigastustele tuli peatreeneril teha vangerdusi ka koosseisuga ning nii pidid ründeliinis tegutsevad Greger Gönninge ja Elari Valmas täitma vastavalt ääre- ja keskkaitsja kohustusi.

„Nemad sobivad nendele positsioonidele kõige paremini,“ selgitas Zamogilnõi. „Nad said ilusti hakkama, kui väravamoment välja jätta, aga seal olid neil suhtlusprobleemid.“

Ka Elari Valmas leidis, et peab vist väljakul positsiooni vahetama. „Neemelo sai igatahes korralikult kinni võetud,“ jäi ta oma sooritusega vastaste ohtlikuima ründaja taltsutamisel.

Saarlaste parima võimaluse eest hoolitses teisel poolajal Mairo Tikerberi, kelle kauglöögist pall napilt üle värava lendas. „Meie vasturünnakud sujusid teatud piirini, korraliku lõpuvormistamiseni me ei jõudnud,“ tõdes Zamogilnõi.

Meeskonnal on nüüd lõpuks väikene mängupaus, sest järgmine kohtumine on alles 20.oktoobril, kui kodus mängitakse Tallinna FC Levadiaga.

9. oktoobril kell 16:30 Kuressaare linnastaadion
FC KURESSAARE – NÕMME JK KALJU  0:1 (0:0)
mitteametlik protokoll
Värav
: 84. Kristen Viikmäe
Hoiatused: 69. Mikk Metsa, 78. Rene Aljas
51. minutil tõrjus Riido Reiman Juri Jevdokimovi löödud penalti

FC Kuressaare: 12-Riido Reiman, 11-Metsa (88. 17-Arli Saar), 25-Viira, 33-Pajunurm, 10-Ilves, 7-Gerasimov, 18-Aljas, 20-M. Rajaver (67. 5-Tikerberi), 23-Luup, 3-Könninge, 39-Valmas.
Varus: 1-Nurmik, 5-Tikerberi, 17-Arli Saar, 29-Erlenbach.

JK Kalju: 1-Teleš, 14-Kallaste, 5-Bärengrub, 3-Koogas, 6-Rodrigues, 75-Wakui, 7-Puri, 10-Konsa (83. 11-Viikmäe), 16-Melts (46. 18-Terehhov), 15-Jevdokimov (67. 9-Quinteri), 99-Neemelo.
Varus: 96-Koppel, 11-Viikmäe, 2-Bianchi, 18-Terehhov, 25-Cole, 8-Ceesay, 9-Quinteri.

Mänguolud: +13, hoovihmane ilm; muruväljak rahuldavas seisukorras.