Kure U21 mängis end Esiliiga B-sse

2 minuti lugemine

FC Kuressaare U21 võitis kodus Saue JK 5:2, millega tagas endale teise liiga Lääne/lõuna tsoonis teise koha ja tõusis sellega uueks hooajaks Esiliiga B-sse.

Meeskonna aste kõrgemale tüürinud Sander Viira ütles, et treenerina on see talle väga oluline kordaminek ja ikka on tore midagi saavutada. „Kuigi me jäime teiseks, on see klubi ajaloos esmakordne sündmus ja mängijatele on see ka kindlasti uus väljakutse,“ lausus ta.

Lääne/lõuna tsooni võitis küll 71 punktiga Paide Linnameeskond III, kuid kuna nemad ei saa tõusta, siis kuulub see koht 56 punkti saanud FC Kuressaare U21-le. Meeskond kogus 26 mänguga 17 võitu, tegi 5 viiki ja sai 4 kaotust väravate vahega 70:37. Tallinna FC Flora U19 oli 55 punktiga kolmas.

Mullusega oluliselt noorenenud FC Kuressaare eesmärk oli hooaja algul mängida end liiga esimesse poolde ehk seitsme parema hulka. „Medalikohast unistamine polnud isegi mõttes,“ märkis Sander Viira, lisades, et poisid olid tublid.

„On raske öelda, kas liiga on jäänud nõrgemaks, kuid kindlasti on koosseis noorem ja kogemusi vähem, mis jalgpallis maksavad. Liiga oli suhteliselt tasavägine ja meie jaoks mänge nõrga vastasega oli vaid paar tükki. Kindlasti jaksavad kõik satsid joosta ja tase tõuseb.“

Edasipääsu kindlustamiseks tuli Kurel pühapäeval kodus Saue JK vastu viimane mäng kindlasti võita. Eesmärk vormistati sisuliselt esimese poolajaga, mis võideti Eerik Poopuu, Maarek Suursaare, Mattias Opi ja Andero Kivi väravatest 4:1. Teise poolaja algul tegi Kivi seisuks 5:1 ja kuigi vastased lõid penaltist ühe värava tagasi, oli olukord saarlaste kontrolli all.

„Pinge võttis maha teise poolaja algul löödud viies värav,“ leidis Sander Viira. „Meestel oli närv sees ning esimese poolaja esimene pool ei olnud hea, olid kehvad lahendused ja kehvad otsused, aga kolmanda väravaga saime selle lõpuks maha.“

Sander Viira hinnangul oldi enamuses mängudes milleski vastasest paremad. „Me ei olnud alati väljakul küll domineerivam pool, aga meil olid ründajad kes lõid väravaid ja kaitsjad, kes hoidsid taga asju korras, kuigi nullimänge ei olnud palju ja see on koht, kus tööd edasi teha,“ leidis ta.

Sander Viira on kindlasti tulemusega rahul, aga tema sõnul oli ka mängupilt okei. „Juunis olime päris head, aga paus ei mõjunud hästi ja hooaja lõpus saime siiski jälle käima,“ tõdes peatreener.

„Mängudest oli ainus ära kukkumine kodus Floralt saadud 0:2 kaotus. Mitu viigiga lõppenud kohtumist oleks võinud ka võita. Kaitsetöös on vaja kindlasti palju juurde panna. Täna lõime ka viis väravat, aga endale lasime ikka kaks lüüa, aga sellega tegeleb kogu meeskond. Standardid on noorele meeskonnale kohaselt nõrgad ja üldine mäng vajab parandamist. Loomulikult on ka rünnakus juurde panna ja paremaks saab igal pool.“

Mängimine aste kõrgemal, uuel mängulisel ja korralduslikul tasemel on väljakutse. Sander Viira usub, et need mängijad, kes tänavu olid rivis on motiveeritud ka järgmisel hooajal jätkama. Teine küsimus on, keda esindus hakkab endale tahtma? „Õnneks tulevad 2006 poisid peale ja punt on vaja paksemaks saada, praegu oli suhteliselt õhuke,“ märkis Sander Viira.

Tugevuselt Eesti kolmas liiga Esiliiga B mänge ei ole Sander Viira vaadanud. „Samas teame, et Hiiumaa pooled mehed seal mängivad ja kui neid vaadata, siis taset teame. Kui karikas nägime Kure vastus Tartu Kalevit, siis nende tempo oli hoopis suurem, kui teises liigas. Selge see, et väljakutse saab olema päris suur ja nüüd on vaja ka mängijatel, treeneritel ja klubil teha samme, et see kõik meie jaoks positiivselt toimiks,“ rääkis Sander Viira.