Kure võitis ja võitleb kaheksanda koha eest

2 minuti lugemine

Premium liigas võõrsil Tallinna Legioni 1:0 alistanud FC Kuressaare vältis võiduga liigast otse väljalangemist ja viimases mängus Tallinna Kalevi vastu on edu korral veel võimalik tagada kokkuvõttes kaheksas koht.

„Me väärisime võitu ja oleme selle üle rõõmsad,“ lausus peatreener Roman Kožuhhovski, lisades, et meeskonnal oli väga pikk võidupaus ja nüüdseks on see ajalugu. „Me pole ammu võidurõõmu maitsnud ja tunnetasime, et selleks on vaja oma mängus pisut juurde panna. Aga poiste enesetunne oli mängule minnes võitluslik ja meil õnnestus see realiseerida. Tahaks tänada ka meie fänne, kes oma toetusega väga palju juurde andsid.“

Liigasse püsimajäämise juba kindlustanud Legion sai anda küll mitmetele oma mängijatele puhkust, kuid Kurel selline võimalus puudus ja mehed, kes Narva vastu mõned päevad tagasi mängisid pidid taas oma panuse andma. Seega oli saarlastel füüsiliselt raskem.

Kohtumise saatus otsustati Tallinnas Sportland Arenal juba 2.minutil, kui Rauno Tutk saatis Sander Lahe söödu järel Rasmus Saare tsenderduse Legioni värava eelses saginas väravavõrku.

Pärast seda kontrollisid kohtumist küll rohkem võõrustajad, kuid saarlased hoidsid arengud kontrolli all ja saja protsendilisi väravavõimalusi Legionil ei olnudki. „Avavärava järel andsime teadlikult initsiatiivi vastasele ja muutsime ka enda tavapärast formatsiooni, kui läksime üle 4-4-2 süsteemile,“ lausus Roman Kožuhhovski, kelle sõnul tegid mängijad ära suure töö ja vastasel praktiliselt võimalusi ei olnud.

„Püüdsime siiski mängida agressiivselt. Meil oli küll skooris edu, aga see muutis Legioni mängu veelgi agressiivsemaks. Nad tegid küll palju tööd, et väravat lüüa, aga me tulime nende käikudega toime.“

Kuna Tallinna Kalev mängis samal ajal võõrsil Narva Transiga 1:1 viiki tähendab see seda, et pealinna meeskond langeb järgmiseks hooajaks esiliigasse ja Kure jätkab võitlust kõrgemasse seltskonda püsimajäämise nimel.

Turniiritabelis on Legionil on nüüd 28, Transil 25, Kuressaarel 23 ja Kalevil 19 punkti. Viimases voorus kohtuvad laupäeval Trans ja Legion ning Kalev ja Kuressaare. Roman Kožuhhovski sõnul minnakse mängima võidule, kuid midagi kerget oodata ei ole.

„Kalevil küll enam võimalusi pole, kuid nad tulevad mängule siiski motiveeritult,“ tädes Roman Kožuhhovski. „Homme teeme treeningu, neljapäeval puhkame ja siis võtame ette Kaleviga. Meil on eesmärk mille nime mängida ja kõik on võimalik.“

  1. novembril kell 18.00 Sportland Arenal

Tallinna JK Legion – FC Kuressaare 0:1 (0:1)

Mänguolud: +5, selge sügisõhtu, kunstmuru väga heas seisukorras

  1. Rauno Tutk

Hoiatused: –

Tallinna JK Legion: Pavel Londak, Daniil Pankov, Artur Šarnin, Artjom Artjunin, Dmitri Kovtunovitš, Nikita Ivanov, German Šlein (46. Andrei Smirnov), German Ussov, Deniss Vnukov (69. Nikita Andrejev), Stefan Tšendei (60. Aleksandr Nikolajev), Marek Šatov.

Varumängijad: Dennis Jeremejev, Aleksandr Nikolajev, Andrei Smirnov, Nikolai Mašitšev, Albert Prosa, Giorgi Gvinašvili, Nikita Andrejev.

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Sören Kaldma, Rauno Tutk, Ranon Kriisa, Oliver Rass, Sander Seeman, Rasmus Saar, Michael Schjönning-Larsen, Silver Alex Kelder, Sander Laht, Mattias Männilaan.

Varumängijad: Roland Kütt, Elari Valmas, Daniel Tuhkanen, Sten Penzev, Otto-Robert Lipp.

Peakohtunik: Karl Koppel

Abikohtunikud: Rando Kesküla, Risto Eelmaa

Neljas kohtunik: Paul Kask