Kurel jäi Flora tänavu ainsana murdmata

Tallinnas A.LeCoq Arenal mängitud kohtumise viimastel minutitel FC Flora kaitsesse surunud FC Kuressaare oli edule lähedale ja lõi rohkem võimalusi, kuid lõpuvile kõlades olid tablool ikkagi numbrid 1:2. See tähendab, et tänavune meister oli jalgpalli Premium liigas ainus, kellelt tänavu punkte ei võetud.

„Tahaks kiita poisse, sest nad näitasid kvaliteetset mängu ja esimesest sekundist soovi see mäng võita,“ rääkis peatreener Roman Kožuhhovski, kelle hinnangul otsustasid tulemuse väikesed detailid, kuid emotsioonid on positiivsed. „Tegime oma tööd. Me ei otsi õigustusi, kuid meeskonnal oli kolmapäeval kunstmuruväljakul karikamäng ja võib-olla jäi värskusest mõnes olukorras väheks.“

Flora läks avapoolaja väravatest 2:0 juhtima ja Kuresaare mehed jätsid mitu head olukorda löömata. Teisel poolajal näitas Kure kõrget võitlusmoraali ja võõrustajad pandi surve alla. 69. minutil lendas pall Otto-Robert Lipu madalast kauglöögist läbi meestesumma Flora värava alla nurka seisuks 1:2.

Lõpus tegi hea löögi vahetusest sekkunud Andero Kivi, kuid lati alla lennanud palli väravavaht tõrjus. Treenerite poolt rünnakule kupatatud väravavaht Ingmar Krister Paplvaskise pealelöögi tõrjus aga kaitsja väravajoonelt.

„Meie rünnakuteravuse poolest oli hea mäng,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Teisel poolajal oli üks kümne minutiline lõik, kus pidime kannatama. Meeskond näitas kokkuvõttes kvaliteeti ja kompliment Kivile, kes tuli mängu kire ja sooviga ning tugevdas mängu. Soovin talle jätkata sama energiaga ja ta tunneb meeskonna toetust. Kahjuks sai Lipp näotrauma.“

Viimastel minutitel oma väravavahi rünnakule saatmist pidas Kožuhhovski selles olukorras oma mängu tugevdamiseks. „Meil on poistega alati kokkulepe, et kui riskime siis teeme seda julgelt. Ei olnud hirmul, sest teame, et kui keegi eksib, siis kaaslane julgestab,“ lausus ta, lisades, et edu alus motiveeritud tegutsemine ja usaldus teineteise vastu.