Mattias Opp tegi Kure esinduses debüüdi

2 minuti lugemine

U17 meeskonna 15-aastane kapten Mattias Opp sai kolmapäeval E. Tipneri karikavõistluste kohtumises Tartu Kalevi vastu väljakule 85. minutil. Sellega sai temast Margus Rajaveri, Sander Viira, Karmo Paju ja Rasmus Saare kõrval viies mängija, kes nii noorelt esindusmeeskonnas debüüdi teinud.

„Suht suur asi ja nii noorelt see ikka tihti ei õnnestu,“ rääkis Mattias Opp, kes sai sellest võimalusest teada päev varem, kui duubli treener Sander Viira helistas ja arengutest teada andis.

„Siis ainult mõtlesin sellest, et peaks see päev juba kätte jõudma ja pääseks väljakule. Kui Roman andis märku, et nüüd on minek oli hing õnnelik ja nägu rõõmus. Närv oli tegelikult päris suur, aga treenerid oskasid soojenduse ajal juba pisut rahustada ja ütlesid, et pole vaja karta midagi.“

Mattias Opp tunnistas, et väljakul oli algul toimuvast raske aru saada, aga kõik mängijad võtsid hästi vastu ja aitasid. „Oli ka võimalus peale lüüa, aga Iljin oli vahel. Pärast ta vabandas ja ütles, et oleks võinud palli ikka mulle jätta. Teise liigaga võrreldes oli mäng oluliselt kiirem ja professionaalsem,“ vahendas ta oma esimese kogemusi.

Mattias Opi kindel eesmärk on saada tulevikus profijalgpalluriks ja noormees soovib, et sellest mängust saaks tema töö. „Soov oleks saada välismaale, aga oleks hea, kui kasvõi Eestis saaks mängida,“ lausus ta.

Mattiasel on kodus eeskuju vanema venna Märteni näol olemas. Ta on mänginud Kure eest 97 kohtumist ja löönud 1 väravat ning on klubis treener ja esindab duublit. „Märten rääkis ka enne mängu, et see on hea võimalus ja võta rahulikult,“ märkis Mattias.

Küsimusele kumb on kõvem jalgpallur, kas Mattias või Märten vastas ta, et esialgu veel vanem vend. „Kuid ma ei välista, et juba järgmisel aastal on selle asjaga teisiti,“ oli Mattias Opp enesekindel.

„Olin temast kuulnud,“ rääkis Kure peatreener Roman Kožuhhovski. „Jan rääkis, et on selline andekas kutt ning siis Sander Viiraga otsustasime ta kaasata ja mängu panna. Meelde jäi kohe esimene olukord, kus ta targalt tegutses. Mattiasel on hea mängulugemine, tal on jalgpalli intellekt ja soov kusagile jõuda. Ma loodan, et temast tuleb hea mängija.“