Kurel juba kaks karikat taskus

Kuigi Premium liiga hooaeg saab hoo sisse alles eeloleval nädalal, on FC Kuressaarel juba kaks võitu kirjas, kui Delfi lugejad valisid Daniel Tuhkaneni Premium liiga kõige tehniliseimaks mängijaks ja Sander Laht oli parim soccernet.ee’s toimunud meelelahutuslikul viktoriinil Koroonakarikas.

Portaali Soccernet korraldatud Koroonakarikas 2020 oli kodusest režiimist inspireeritud võistlussari, mille raames läksid 16 mängijat 10 Premium liiga klubist vastamisi jalgpallimälumängus. Võistlused toimusid karikasüsteemis, kus paarid otsustas loos ja kaotaja langes konkurentsist välja. Viktoriinil tuli vastasta küsimustele, mis puudutasid oma klubi, Eesti ja rahvusvahelist jalgpalli.

FC Kuressaaret esindas meeskonna ründaja Sander Laht, kes võitis 1/8-finaalis FC Flora ründaja Frank Liivaku 4:3, veerandfinaalis alistas ta Narva Transi esindaja Roman Sobtšenko 4:3, poolfinaalis oli 5:4 parem FC Flora keskkaitsjast Märten Kuusest ja finaalis pidi Sander Lahele 2:3 alla jääma Gerdo Juhkam Viljandi Tulevikust.

„See on ikkagi väga oluline võit ja midagi võiks ikka 16 aasta jooksul klubile ka ära tuua,“ rääkis Sander Laht. „Peatreener Roman Kožuhhovski elas ka mulle kaasa ja olime ühel arvamusel, et kui midagi teha, siis ikka saja protsendiga ja täiega.“ Sander Lahe hinnangul oli kõige keerulisem finaal, sest kui oled juba nii kaugele jõudnud, siis tahad kindlasti ka võita ja seepärast oli ka väike närv sees. „Õnneks vastas Juhkami ise valesti ja tegi asja mulle kergemaks,“ tõdes ta. Ründaja sõnul tuli oma mõtteid ja teadmisi siiski koondada, kuigi ajakirju ja teatmeteoseid ta ei uurinud. „Oli teada, et need on rohkem sellised meelelahutuslikud küsimused,“ märkis Sander Laht. Meelde jääb talle kõige enam 1982. aasta maailmameistrivõistluste küsimus Ungari kohta, kes sai ühes mängus kahel korral palli lahti lüüa. Kõige enam sobisid siiski koduklubi puudutavad küsimused, kus Sander Laht vastast kaheksast õieti kaheksa.

Daniel Tuhkanen on aga Delfi lugejate arvates Premium liiga kõige tehnilisem mängija. Veerandfinaalis FC Flora Vlasiy Sinyavskiy vastu jagusid hääled Daniel Tuhkaneni kasuks 62% – 38%, poolfinaalis Tallinna Kalevi Alger Džumadili vastu oli edu 55% – 45% . Finaalis oli Daniel Tuhkaneni vastane TJK Legioni Stefan Tšendei. Delfi Spordi lugejate hinnangul osutus võitjaks Tuhkanen, kes kogus finaalis 57 protsenti häältest. Kokku oli finaalduellis hääletajaid 776. „Kui mulle selline pakkumine tehti olin kohe valmis,“ rääkis Daniel Tuhkanen. „Tegin 12 ühe minutilist klippi, millest valisin ühe ja parima välja. Kohe mõtlesin ka muidugi võidu peale ja kui see ära tuli olin väga õnnelik.“ Samas ei pea Daniel Tuhkanen end siiski Premium liiga parima tehnikaga mängijaks. „Sellel mis ma videos tegin ja sellel, mis on mängus on ikkagi vahe, kuid kindlasti annab see tulemus edasiseks enesekindlust,“ lausus ta.