Meeskond alustab teisipäeval kodus Nõmme Kalju vastu

2 minuti lugemine

Tuleval teisipäeval pannakse koroona kriisi järel pall taas mängu jalgpalli Premium liigas ja FC Kuressaare võõrustab koduväljakul Nõmme Kalju FC meeskonda.

Õnnitlen kõiki,“ edastas mullu just Kalju meeskonda tüürinud FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski jalgpalluritele ja fännidele rõõmusõnumi hooaja jätkumise puhul. „Ma ei ole seda varjanud, et mäng Kalju vastu on minu jaoks isiklikult eriline. Ma usun oma meeskonda ja väljakul tuleb kindlasti väga kompromissitu võitlus mõlemalt poolt. Usun, et see mäng on eriline ja tähtis kogu Saaremaale.“

Roman Kožuhhovski sõnul mingit erilist ettevalmistust selleks mänguks meeskond siiski ei tee ja treeningutega jätkatakse plaanide kohaselt. Täidetakse kavandatud ülesandeid ja midagi konkreetselt muutma ei hakata.

Kuressaare linnastaadionil kell 19 mängitav kohtumine on mõlemale meeskonnale tänavusel hooajal teine. Nõmme Kalju võitis avamängus võõrsil 1:0 Narva Transi ja Kure kaotas Tallinnas ühele tiitlipretendendile FCI Levadiale 0:1.

„Peame kindlalt mängima,“ tõdes Roman Kožuhhovski. „Vigu tuleb jalgpallis ette ja see on mängu osa. Aga me ei tohi eksimusi karta ja kui need juhtuvad, siis kohe parandama. Meie meeskonnavaim on väga heal tasemel ja kodustaadioni atmosfäär annab lisajõudu.“

Paraku pealtvaatajaid esialgu veel mängule ei lubata ja kohtumised mängitakse tühjade tribüünide ees. Roman Kožuhhovski siin suurt probleemi ei näe. „Me tunnetame meie fännide kohalolekut ka siis, kui nad elavad meile kaasa teleri või arvutiekraani vahendusel. Aga muidugi me ootame aega, kui meil on jälle tribüünidel pealtvaatajad,“ lausus peatreener.

Kaljuga mängule järgnevad Kurel kohtumised võõrsil Paide Linnameeskonna ja kodus Narva Transiga. Roman Kožuhhovski sõnul liiga ajagraafik meeskonnale sobib ning sellised tugevad vastased aitavad mängu sisse saada ja taas jalgpalliga harjuda,“ leidis ta. „Ma ei ütle, et meile oleks olnud strateegiliselt vastuvõetavam alustada Tallinna Kalevi või Viljandi Tulevikuga. Olen rahul, et kohe saab mängida tugevate meeskondadega.“

Kui tavapäraselt koosneb Premium liiga hooaeg 36 voorust, siis seoses sunnitud pausiga otsustas jalgpalliliit hooaega lühendada. Kõik Premium liiga klubid kiitsid heaks uue süsteemi, mille põhjal peetakse esmalt kolm ringi (kokku 27 mängu), misjärel mängivad 1.-6. kohal ning 7.-10. kohal asuvad meeskonnad veel ühe ringi. Lisaringi võetakse varem teenitud punktid kaasa. See tähendab, et esikuuik peab hooaja jooksul 32 ja teised 30 mängu.