Kuulume Premium liigasse!

Jalgpalli Premium liiga üleminekumängude korduskohtumises mängis FC Kuressaare koduväljakul kordusmängus 4:2 üle Maardu Linnameeskonna ja kahe mängu kokkuvõttes saadud eduga 9:5 tõestati enda kuulumist Eesti kõrgeimasse liigasse.

„Emotsioonid on positiivsed,“ rõõmustas peatreener Roman Kožuhhovski. „Me väärisime seda võitu ja tõestasime, et meie koht on Premium liigas. Meeskond näitas enda sügavust ja mentaalset tugevust, sest tõestasime, et saame raskustega hakkama.“

Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud kohtumises tohtis Kure isegi kahe väravaga kaotada,  kuid Maardu 7. minuti tabamus tõstis vastasseisus pinget. Taas mitme põhimeheta mänginud Kure sai aga kontrolli mängu üle enda kätte ja 32. minutil viigistas sünnipäevalaps Sten Penzev mänguseisu 1:1-le.

„Oli teada, et vastane tuleb peale ja tahab väravaid lüüa,“ märkis Roman Kožuhhovski. „Aga me ei mõelnud sellele ja eelmisele mängule. Eesmärk oli selles mängus võit ja keskendusime rünnakule ning kokkuvõttes saime sellega hakkama. Kindlasti kiidusõnad Stenile, sest ta põdes ka koroonat ja oli kaks nädalat eemal. Nooremel mängijale on kindlasti oluline sellises kohtumises värav lüüa.“

Teise poolaja alguses jätkasid väljakuperemehed domineerimist.  59. minutil saatis Sander Laht tsenderduse Maardu värava tagaposti, kus Mattias Männilaan mänguvahendi mõnelt meetrilt väravasse saatis 2:1.

Maardul jäid nüüd taha väikesed jõud ja Kure kasutas selle suurepäraselt ära. 78. minutil lõi Sander Laht seisuks 3:1 ja kolm minutit jõudis teist korda sihile Männilaan. Maardu sai ühe värava veel kirja 86. minutil.

Võidule lisab kaalu asjaolu, et olulisematest mängumeestest ei saanud Kurel kaasa teha Ranon Kriisa, Sander Seeman, Rauno Tutk, Mairo Miil, Daniel Tuhkanen, Joonas Soomre ja Sören Kaldma. Pikemat aega on olnud väljas Otto-Robert Lipp. Ainsa vahetusmängijate pingil olnud Kure väravavaht Roland Kütt sekkus 84. minutil ründajana.

„Olen esimesest päevast rõhutanud, et meeskonnas on tähtis iga mängija,“ rääkis Roman Kožuhhovski. „Alati tuleb moment, kus peab väljakule minna ja selleks peab olema valmis. Peab hakkama saama ja minu meeskond seda ka tõestas.“

Roman Kožuhhovski sõnul oli oluline ka hooaja viimane kohtumine võita. „See on maksimaalne tulemus ja motivatsioon edaspidiseks,“ tõdes ta.

1. detsembril kell 13.00 Kuressaare kunstmurustaadionil

FC Kuressaare – Maardu Linnameeskond  4:2 (1:1)

Mänguolud: -1, pilves ilm; kunstmuru rahulduvas seisukorras

Pealtvaatajaid: 126

Väravad: 32. Sten Penzev, 59., 81. Mattias Männilaan, 78. Sander Laht – 7. Vladislav Ogorodnik, 86. Vadim Aksjonov

Hoiatused: 54. Michael Schjönning-Larsen, 55. Rasmus Saar, 90+2. Oliver Rass – 53. Deniss Kovtun, 70. Anton Aristov, 76. Vadim Aksjonov

FC Kuressaare: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Oliver Rass, Silver Alex Kelder, Märten Pajunurm, Sander Laht, Mattias Männilaan, Tanel Neubauer, Elari Valmas, Sten Penzev (84. Roland Kütt), Rasmus Saar.

Varus: Roland Kütt, Sören Kaldma.

Maardu Linnameeskond: Vitali Teleš, Klimenti Boldõrev, Anton Aristov, Deniss Maksimenko (56. Erik Grigorjev), Vladislav Ogorodnik, Maksim Krivošein (84. Stanislav Tsõmbaljuk), Vitali Gussev, Ilja Zelentsov, Deniss Kovtun (67. Timur Bulavkin), Vadim Aksjonov, Vadim Mihhailov.

Varus: Ilja Kassjantšuk, Timur Bulavkin, Erik Grigorjev, Stanislav Tsõmbaljuk.

Peakohtunik: Karl Koppel

Abikohtunikud: Maikel Mikson, Egerd Pajustik

Neljas kohtunik: Kristjan Kruk