Fännid ristisid värava löönud Sten Penzevi „Penzemaks“

< 1 minuti lugemine

Jalgpalli Premium liiga teises üleminekumängus Maardu Linnameeskonna vastu oma sünnipäeval algkoosseisus väljakule saanud Sten Penzev kasutas usaldust löödud väravaga ja teenis fännidelt kuulsa Prantsuse ründaja järgi hüüdnime „Penzema“.

„Olen kuulnud, et meeskonnas hüütakse mind ka vahel nii ja ses mõttes olen juba harjunud,“ rääkis Sten Penzev. „Aga kui mind nii kutsutakse, siis on see kindlasti kompliment, sest tegu on ju väga hea mängijaga. Minu lemmik on ikkagi Cristiano Ronaldo.“

Kuressaare kunstmurustaadionil mängitud kohtumises viigistas Sten Penzev seisu 32. minutil, kui sai Rasmus Saare tsenderduse järel seitsmelt meetrilt peaga täiesti vabalt löögile ning suunas palli tagumise posti kõrvale seisuks 1:1.

„Ma läksin mängule mõttega, et löön neli väravat,“ tunnistas 19.-aastaseks saanud Sten Penzev. „Tegelikult olin pisut šokis, et oma esimese Premium liiga värava kirja sain. Enesetunne oli ikka väga hea, aga ilma sellise meeskonnata nagu meil on ei oleks see värav tulnud.“

Kaks aastat FC Kuressaare ridadesse kuulunud Sten Penzev oli seni mänginud siiski peamiselt duubelmeeskonnas ja Premium liigas oli tema arvel seni 128 mänguminutit. Maardu vastu tuli tal väljakule joosta pärast koroona põdemist ja kahe nädalast treeningpausi.

„Üldiselt sain vist päris korralikult hakkama,“ tõdes ta. „Kindlasti olid momendid, kus oleks võinud paremini mängida, aga suuri prohmakaid mul sisse ei tulnud ja meeskonda alt ei vedanud.“

Sten Penzevi sõnul on ta nende aastatega FC Kuressaares oma mänguoskustes sammu edasi teinud. „Olen pannud juurde tehniliselt, taktikaliselt, kui ka füüsiliselt,“ märkis ta, lisades, et juurde oleks vaja eeskätt panna tehniliselt ja taktikaliselt.

Võimalusel on Sten Penzev valmis Kures jätkama. „Sõltub mitmest asjaolust ja kindlasti on minu jaoks paljuski määrav kool, sest tahan minna õppima majandust ja ettevõtlust,“ lausus noormees, kes jätkamisel sooviks saada võimalikult palju mänguaega ja lüüa ka palju väravaid.